poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » Jutro Wigilia Bożego Narodzenia AD 2022.

Jutro Wigilia Bożego Narodzenia AD 2022.

Przeżywamy 23 dzień miesiąca grudzień 2021 r. Dzisiejszy dzień jest 26 dniem tegorocznego Adwentu. Piątek jest również drugim dniem kalendarzowej Zimy. Za oknem mamy prawdziwą zimę ale w odwrocie. Czyżby więc wraz z nadejściem zimy w kalendarzu nastała … jesień? Wszystko na to wskazuje. Faktem niepodważalnym jest to, że w tym roku zimy już nie będzie.  W zakresie czystości powietrza w naszym rejonie ( Rudy ) dzisiaj mamy stosunkowo czyste powietrze – https://airly.org/map/pl/#50.19102,18.44690,z14

*** Za oknem mamy temperaturę na wyraźnym plusie a zima trwa. Dzień od samego rana jest ciepły i pogodny. Ponad wszelką wątpliwość w kalendarzu jest już zima – astronomiczna i kalendarzowa. Świat wokół nas jest więc taki lekko przystający do tych dawnych – mroźnych i śnieżnych świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj więc ostatecznie wiemy, że nadeszło dłuższe ocieplenie. Pech chciał, że trafi ono w Wigilię Bożego Narodzenia i Święta.

Patrząc na taką a nie inną prognozę musimy w sposób właściwy ustawiać się do zbliżających się świąt. Wiadomo, pogoda determinuje świąteczny klimat, ale przecież jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Mimo wszystko jesteśmy jednak przekonani, że nadchodzącym świętom nie braknie uroku a w naszych sercach i umysłach panować będzie wielka świąteczna radość.

Tymczasem już jutro mamy Wigilię Bożego Narodzenia. Innymi słowy od świąt dzielą nas już tylko godziny. Zawsze jednak tak bywa, że są to najważniejsze i najtrudniejsze godziny.

W wymiarze religijnym dane jest nam przeżywać końcówkę Adwentu.

*** Dni mamy krótkie, wieczory i noce długie. Wszystko to sprzyja temu, że czas ,,umyka” jak gdyby szybciej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – bo mamy za dużo spraw które ogarnia każdy ,,zakątek” naszego życia. Również szybkimi krokami biegnie miesiąc grudzień. Widzimy więc w jak szybkim tempie wchodzimy na ostatnią prostą 2022 roku. Trochę szkoda, ale przecież przed nami kolejny 2023 rok z nowymi nadziejami i wyzwaniami.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 23 grudnia br. – w 2 dniu kalendarzowej  zimy. Dzisiejszy dzień jest 357 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 8 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 2 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +6oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 98-93%, prawdopodobieństwo opadów 20 – 60 %.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.04, zaś zmierzch około godz.: 16.25.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.43 zajdzie natomiast o godz. 15.46 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin, 3 minuty i 41 sekundy Noc będzie więc miała 15 godzin, 56 minut i 19 sekund. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 0 minut i 12 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 57 minut i 10 sek. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2022 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 29 sekund.

23 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 19 minut i 53 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 0 minut  i 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Sławomira, Wiktoria  oraz  Anatola, Anatolia, Bazylides, Dagobert, Ewaryst, Ewarysta, Gelazy, Iwo, Iwona, Jan, Mardoniusz, Saturnin, Serwul, Sławomir, Teodul, Torlak. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

*** Motto dnia: ,,Strasznie niebezpieczna jest siła, której nie towarzyszy poczucie odpowiedzialności”.

*** Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Im więcej zima wody, tym więcej wiosną pogody”.

W najbliższe święta w kalendarzu będzie już Zima, ale niestety w realu próżno jej szukać. Przysłowiowy misz-masz jest wiece prawdopodobny, lub wręcz pewny. Niestety musimy się z taką sytuacją pogodzić, bowiem nie mamy na to żadnego wpływu. Mimo tego nadchodzące święta powinniśmy przeżyć radośnie. To nic, że na dworze może być czarno i ponuro, ważne jest, że w naszych sercach będzie biel i radość. Pamiętajmy, że święta będą takie jakie są w naszych umysłach i sercach. A śnieg i mróz z całą pewnością nadejdą. Może jeszcze w grudniu tego roku. Taka mamy nadzieję.

*** Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego adwentowego piątku.

Redakcja

24121108