wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Jest nowa droga na osiedlu Lipowym.

Jest nowa droga na osiedlu Lipowym.

W dniu 10.11.2022 r. pani senator Ewa Gawęda oraz burmistrz Paweł Macha symbolicznie otworzyli nową drogę w Rudach. W ramach inwestycji wykonano nowe oświetlenie drogi oraz główne sieci wodno-kanalizacyjne. Drogę zaprojektowano i wykonano dla kategorii ruchu KR 3.

Łączy się ona z historyczną Aleją Lipową oraz z istniejącą nawierzchnią asfaltową  – boczną odnogą ul. Kolonia Renerowska. Nowopowstała droga umożliwia dojazd do wydzielonych terenów przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną.  W jej sąsiedztwie znajduje się 14 działek budowlanych o wielkości ok. 900 m². Są one przygotowywane przez gminę do sprzedaży. Dochody z ich sprzedaży zasilą budżet gminny. O rozpoczęciu sprzedaży będziemy informować.

Wykonawcą projektu był Pan Łukasz  Frelich z Rybnika, natomiast realizatorem robót drogowych i instalacyjnych firma: „Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o.” z  Rybnika. Inwestycja powstała ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych. Pozyskano dofinansowanie w wysokości 450 000,00 zł. Całość zadania to koszt:  733 505,40 zł.

*** Zdjęcia patrz tutaj: https://kuzniaraciborska.pl/index.php/archiwum-wiadomosci/3759-nowa-droga-w-rudach

Redakcja