poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Jak w zimie piecze, to latem ciecze”. Witamy w nowym tygodni – przedświątecznym.

,,Jak w zimie piecze, to latem ciecze”. Witamy w nowym tygodni – przedświątecznym.

Tak doprawdy do świąt pozostało nam niewiele ponad 1 tydzień. Trywialne więc będzie stwierdzenie, że okres ten jest ostatnią prostą prowadzącą do Świąt Bożego Narodzenia 2019. A tak w ogóle to mamy poniedziałek, a więc za nami kolejny weekend roku. Do końca 2019 r. pozostały jeszcze 2 weekendy. Za oknem mamy wyraźnie na plusie i słoneczna pogodę. To taka mała jesień. Pomimo, że za 6 dni nadejdzie kalendarzowa zima, póki co śniegu i wielkiego mrozu nie ma, można powiedzieć, że do tj pory trafiły się symbolicznie. Ten tydzień będzie jednak decydujący w kwestii tego jakie te święta będą. Ale to co nas czeka w najbliższych dniach nie może napawać nadzieją. Coraz bardziej prawdopodobne jest to, że Boże Narodzenie spędzimy bez śniegu i mrozu w jesiennym cieple. Tym samym, ludowe porzekadło – Barbara po lodzie, Boże Narodzenie po wodzie raczej się spełni. A od świąt dzieli nas 5 roboczych dni i 2 dni weekendowe. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele. Mamy radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 16 grudnia br. w 85 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 350 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 15 dni.

Przeżywamy 85 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +9oC, w tej chwili wynosi  około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC!!! Dzień jest w miarę ciepły i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne dosyć wyraźnie drgnęło w górę i wynosić będzie w granicach 744 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 78 – 71%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.00, zaś zmierzch około godz.: 16.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.40 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 4 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 1 minutę. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 7 godzin i 52 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 16 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 18 minut, 41 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 minutę i 24 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecylia, Walerian, Mścigniew, Wolimir i Drogosława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Jak w zimie piecze, to latem ciecze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy!” – Jan Paweł II.

Wiemy, że trudno jest ogarnąć dzisiejszy stan rzeczywistości. Prawda jednak jest taka, że mamy kilka dni do świąt. Najwyższa więc pora, by do świąt zacząć się przygotowywać z wielką powagą i starannością. Święta to nie są zwykłe dni, w związku z tym pod wieloma względami musimy do niech przygotować się w sposób szczególny. Postarajmy się, by tak było w każdym naszym domu i każdej rodzinie. Swoim wzrokiem sięgnijmy trochę dalej niż zazwyczaj i otoczmy swoją opiekę wszystkich samotnych, tak by nikt z nich w czas świąt nie czuł się osamotniony.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja