piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Jak słoneczna jest Cecylia, w białej sukni będzie Wilia”. Czy to przysłowie się spełni?

,,Jak słoneczna jest Cecylia, w białej sukni będzie Wilia”. Czy to przysłowie się spełni?

W typowo jesiennej scenerii przeżywamy kolejny dzień bieżącego tygodnia. Dzień od samego rana jest słoneczny i bardzo pogodny. Mamy końcówkę listopada, więc nie mamy prawa oczekiwać letniej lub wiosennej pogody. Ale sobota jest bardzo pięknym dniem. W takiej scenerii bieżący tydzień szybkimi krokami dobiega końca. Mamy przecież sobotę. Czas mija tak szybko, że nawet się nie spostrzeżemy a nadejdzie Adwent. A przezywamy ostatni ,,normalny” weekend. Już bowiem za 8 dni rozpoczniemy tegoroczny Adwent. Informujemy również wszystkich naszych czytelników, że za miesiąc będziemy mieli już zimę. Tą kalendarzową, nie wiemy bowiem co będzie za oknem. No i oczywiście 1 dzień będzie nas dzielił od Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Jednak w pełni klimat przedświąteczny będzie nam dane odczuć już niebawem wraz z pierwszą niedzielą Adwentu. Radujmy się, ten czas nadchodzi.

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photo-image31340215

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 23 listopada br. w 61 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 327 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 38 dni.

Przeżywamy 61 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +10oC, w tej chwili wynosi  około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +11oC. Dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 -742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 65%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.35, zaś zmierzch około godz.: 16.29.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.12 zajdzie natomiast o godz. 15.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 41 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 19 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 37 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 6 godzin i 38 minut. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 23 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 42 minuty, 38 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 37 minut i 27 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Klemens, Adela i Felicyta. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy coś uparcie gaśnie – zaufaj iskierce nadziei”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jak słoneczna jest Cecylia, w białej sukni będzie Wilia”.

Mamy końcówkę kolejnego tygodnia. Tak na dobrą sprawę możemy powiedzieć, że przed nami jest jeszcze ostatni ,,normalny” tydzień tego roku. Potem będziemy mieli już tylko Adwent, Święta oraz czas poświąteczny dzielący nas od Sylwestra i Nowego Roku. Przyznają Państwo, że jest to niezła perspektywa. Przed nami więc rozpościera się czas wielkich wyzwań, pracy, ale również przedświątecznej radości. Obyśmy ten okres przeżyli w sposób właściwy i godny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja