piątek , 23 luty 2024
Home » Aktualności » Święta coraz bliżej, zapraszamy na drugą niedzielę Jarmarku Wielkanocnego do rudzkiego Opactwa.

Święta coraz bliżej, zapraszamy na drugą niedzielę Jarmarku Wielkanocnego do rudzkiego Opactwa.

Wierzyć się nie chce. Przecież tak niedawno byliśmy aktywnymi uczestnikami Jarmarku Adwentowego w rudzkim Opactwie. Przez kolejne 4 grudniowe tygodnie mogliśmy we wspaniałej przedświątecznej atmosferze uczestniczyć w cyklu niedzielnych, całodniowych spotkaniach. Było miło, serdecznie, był świąteczny i rodzinny klimat. Widać więc, że tego typu wydarzenia na stałe weszły w kalendarz wydarzeń Opactwa. Czas jednak biegnie nieubłaganie, po świętach pozostały nam już tylko wspomnienia, nastała wiosna kalendarzowa a na niezbyt odległym horyzoncie mamy kolejne, tym razem wiosenne Święta Wielkanocne. Przypominamy zapominalskim, że przypadają one w kwietniu w dniach 21 i 22 kwietnia br.

Jak się okazało, ks. Jan i rudzkie Opactwo ,,trzymają rękę na pulsie” i organizują dla nas Jarmark Wielkanocny. To coś na wzór jarmarku z grudnia, ale w innym wymiarze. Tego typu wydarzenie w Rudach przyjdzie nam przeżyć po raz szósty, już bowiem w minionych 5-ch latach odbyło się 5 edycje tego wydarzenia.

Pierwszy dzień Jarmarku miał miejsce w niedzielę 7 kwietnia br., kolejny przypada w Niedzielę Palmową w dniu 14.04.2019 r. ( dzisiaj ).

Serdecznie zapraszamy na miłe niedzielne i przedświąteczne spędzenie czasu. Jarmark odbędzie się w godzinach 10.00 -16.00. Czeka nas zapewne wiele świątecznych i wiosennych atrakcji. Organizatorom tego wydarzenia serdecznie dziękujemy.           Redakcja