wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Gdy w Boże Narodzenie pogodnie, będzie tak przez cztery tygodnie”. Witamy w pierwszym dniu Bożego Narodzenia AD 2022.

,,Gdy w Boże Narodzenie pogodnie, będzie tak przez cztery tygodnie”. Witamy w pierwszym dniu Bożego Narodzenia AD 2022.

Przeżywamy 25 dzień miesiąca grudzień 2022 r. Mamy więc pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Niedziela jest również 4 dniem kalendarzowej Zimy. Za oknem mamy prawdziwą … wiosnę. Czyżby więc wraz z nadejściem zimy w kalendarzu ta prawdziwa odeszła? W delikatnym wydaniu – zimowa pogoda jest wskazana! Meteorolodzy zapowiadają utrzymanie się tego typu pogody.

Zwracamy również uwagę na to, że dzisiejszy dzień jest 48 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dnia zaczęło wymiernie przybywać.

*** W zakresie czystości powietrza w naszym rejonie ( Rudy ) dzisiaj mamy stosunkowo czyste powietrze – https://airly.org/map/pl/#50.19102,18.44690,z14

*** W wielkiej radości przeżywamy Boże Narodzenie AD 2022. Zostało ono obwieszczone Światu w trakcie nocnej Pasterki. Minioną noc spędziliśmy więc bardzo aktywnie, stąd dzisiejszego poranka mogliśmy odczuwać lekkie zmęczenie brakiem snu. Ale przecież – Bóg  się narodził! Cóż więc nasze zmęczenie  z doznaną radością i refleksją nad tym co się stało. Na dworze w Wigilię nie mieliśmy zimy, tak jak to bywało wielokrotnie w przeszłości. W trakcie dnia Wigilia była ze znacznym ,,plusem” na termometrze. Wieczorem jednak a zwłaszcza nocą temperatura spadła znacznie i padał deszcz. I tak oto weszliśmy w Boże Narodzenia.

W takiej to scenerii przychodzi nam przeżywać również I dzień Bożego Narodzenia AD 2022. Godz. 7.00 i na termometrach mieliśmy całe +3oC. W tej chwili mamy pogodny, ciepły dzionek. Mamy nadzieję, że przy takiej a nie innej pogodzie będzie nam nietrudno zachęcić naszych czytelników do świątecznego spaceru. Zachęcamy. Miłego i radosnego świętowania życzymy wszystkim naszym czytelnikom, ich krewnym i znajomym.

*** Dni mamy krótkie, wieczory i noce długie. Wszystko to sprzyja temu, że czas ,,umyka” jak gdyby szybciej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – bo mamy za dużo spraw które ogarnia każdy ,,zakątek” naszego życia. Również szybkimi krokami biegnie miesiąc grudzień. Widzimy więc w jak szybkim tempie wchodzimy na ostatnią prostą 2021 roku. Trochę szkoda, ale przecież przed nami kolejny 2022 rok z nowymi nadziejami i wyzwaniami.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 25 grudnia br. – w 4 dniu kalendarzowej zimy i w I dniu Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejszy dzień jest 359 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 6 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 4 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +9oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93-88%, prawdopodobieństwo opadów 0%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.05, zaś zmierzch około godz.: 16.26.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.43 zajdzie natomiast o godz. 15.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin, 4 minuty i 17 sekund. Noc będzie więc miała 15 godzin, 55 minut i 43 sekundy. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 0 minut i 48 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 51 minut i 26 sek. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2022 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 29 sekund.

25 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 19 minut i 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 0 minut  i 48 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eugenia, Mateusz  oraz  Maria, Piotr, Siemosław.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

*** Motto dnia: ,,Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.

*** Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w Boże Narodzenie pogodnie, będzie tak przez cztery tygodnie”.

Mamy więc Boże Narodzenie, Wigilia tego święta jest już niestety za nami. Wierzymy, że wszystkim dane nam było przeżyć szczególne chwile. Zapewne wiele naszych domów ,,zapełniło się” najbliższą i dalszą rodziną a także znajomymi. Może nawet było tak, że zagościł w niektórych naszych domach nieoczekiwany gość. Jeśli tak było, to Wigilia już spełniła swój cel – czyli połączyła nas wszystkich wokół jednego rodzinnego stołu. Serdeczne dzięki.  Podobnie uczyńmy w każdym kolejnym świątecznym dniu,  a potem w kolejnych dniach.

*** Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej świątecznej niedzieli która jest I dniem Świąt Bożego Narodzenia.

Redakcja