wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Dzisiejsza sobota kończy II tydzień Adwentu.

Dzisiejsza sobota kończy II tydzień Adwentu.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 12 dzień miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 11 497!!! Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 126 698  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 22 676 osób! Przybyło: 502 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

kogut piejeW Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Gdyby popatrzeć dzisiaj na kalendarz można byłoby wpaść w zachwyt nad dzisiejszą datą – 12.12.2020 r. Ciekawe, czy w układzie tych cyfrach tkwi jakaś ich magia? A za 11 dni będziemy mieli pierwszy dzień tegorocznej kalendarzowej zimy. Tak więc, de facto mamy jeszcze do prawdziwe zimowych dni ździebko czasu. Według meteorologów najbliższe dni będą jednak lekko zimowe. Minionej nocy mieliśmy lekki przymrozek. I tak będzie do samego nadejścia zimy w kalendarzu i świąt. Czy taka prognoza zwiastuje, że Wigilia i Święta mogą być w śniegu i mrozie? Odpowiedź może być tylko jedna – jest to prawdopodobne. Mamy świadomość tego, że ten fakt wielu z nas  ucieszy a wielu najzwyczajniej zmartwi. Do końca jednak nie możemy mieć 100% pewności, że taka prognoza się sprawdzi. Jednak każdy z kolejnych dni może te zapowiedzi bardziej uprawdopodobnić lub też oddalać. Do świąt mamy zaledwie 11 dni w tym 8 roboczych.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 12 grudnia br. – w 81 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 347 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 19 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 81 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 736 – 735 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 82%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.58, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.37 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 7 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 3 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 46 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

12 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 16 minut i 27 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 3 minuty  i 38 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adelajda, Dagmara, Edburga,  Aleksander, Ada, Przybysława i Joanna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Gdy ludzie poczują, że innych nagradza się inaczej, ich motywacja rozpada się w proch”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W zimie odkryte ucho, to w lecie sucho”.

Przed nami kolejny chłodny dzień. Każdego kolejnego dnia ma być podobnie. W takiej scenerii przeżywamy ostatni dzień II tygodnia Adwentu. Święta są coraz bliżej i doprawdy na świąteczne przygotowania mamy coraz mniej czasu. Każdy z nas powinien wziąć to pod uwagę. Pamiętajmy jednak o tym, że nasze świąteczne przygotowania powinny przebiegać w dwóch sferach – materialnej i duchowej. Tak musi być, żeby zachować w naszym życiu w pełni harmonię.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej adwentowej soboty.

Redakcja