środa , 5 październik 2022
Home » Aktualności » Dzięki swojemu przyjacielowi z czasów studiów z dalekiego Jemenu trafili do Rud.

Dzięki swojemu przyjacielowi z czasów studiów z dalekiego Jemenu trafili do Rud.

W trudnych chwilach swojego życia znaleźli schronienie w Rudach. Tutaj lokalna społeczność przyjęła ich najlepiej jak mogła i taką też Polskę Abdulhameed zapamiętają. Głowa rodziny, mąż i ojciec około 20 lat temu ukończył doktorat na Politechnice Śląskiej. Teraz zamieszkali w naszej miejscowości. A wszystko za sprawą dobrych ludzi w tym zwłaszcza jednej rodziny z Rud. Do Rud przybyli z Jemenu.

W Polsce spokój i bezpieczeństwo – niemal 5 tysięcy kilometrów dalej, w ich ojczyźnie spotykało ich tylko piekło wojny, głód i choroby. Przyjaciel ze studiów ( obecnie mieszkający w Rudach )  podarował im nie tylko dom w Rudach, ale i szansę na edukację, także dla ich dzieci. Fala pomocy jest ogromna. Objęła całą miejscowość, od parafii, poprzez szkołę, przedszkole, po urząd miejski. Objęła znaczną część lokalnej społeczności. Tutaj w Rudach spotkało ich wszystko to z czego we własnym kraju zostali okradzeni – otwarte serce, życzliwość, opieka, itd. Chciałoby się powiedzieć – oby to trwało wiecznie.

Rodzinę tworzą matka z ojcem, trojaczki ( 2 dziewczynki i chłopak ) wszyscy uczęszczają już do rudzkiej podstawówki, oraz najmniejsza dziewczynka która nie chodzi jeszcze do przedszkola i pozostaje pod stałą opieką rodziców w domu.

Lokalna społeczność pokazuje na co dzień, że problem emigracji jest możliwy do zrealizowania również w naszym kraju i przez naszych mieszkańców. Wystarczy tylko chcieć!

Wszystko zapoczątkowała jedna rodzina z Rud o szlachetnym sercu. Dzisiaj dołączyło do nich wielu. To piękne i prawdziwe.

Gratulujemy, podziwiamy i dziękujemy.

*** Źródło: Aktualności TVP3 Katowice

Nagranie wykonane przez TVP3 Katowice.

*** https://katowice.tvp.pl/48537021/6osobowa-rodzina-z-jemenu-w-koncu-moze-mowic-o-spokojnym-i-bezpiecznym-zyciu

Redakcja