piątek , 23 luty 2024
Home » Aktualności » Rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem i liczba zmarłych! Koronawirus atakuje w sposób bezwzględny. Nośmy rękawiczki i maski!

Rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem i liczba zmarłych! Koronawirus atakuje w sposób bezwzględny. Nośmy rękawiczki i maski!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny oraz w nowym tygodniu roku. Niestety jak można było się spodziewać – kolejny dzień koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas z coraz większą siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 3503 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 73 osoby! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce w coraz większym zakresie. Rośnie również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

I kolejny tydzień roku ,,dogorywa”. Mamy sobotę, więc takie stwierdzenie jest w pełni uzasadnione. Póki co, pogoda również dopisuje. A wczorajsze popołudnie i wieczór doprawdy były już ciepłe. Dopiero nocą ochłodziło się do zera.

Patrząc za poranne okno widzimy, że wiosna trwa w najlepsze. Jest słonecznie i ciepło. Meteorolodzy widzą w nadchodzących dniach taką właśnie pogodę. Możemy więc te zapowiedzi wziąć pod uwagę. Mocno martwi nas fakt, że tej wiosny bardzo mało pada deszcz. A bez wody przyroda nie ruszy w sposób zdecydowany. W związku z tym, mamy nadzieję, że dobra pogoda utrzyma się przez wiele wiosennych dni, ale na deszcz kiedy się pojawi nie obrazimy się. Bo przecież doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że musi być właściwa równowaga pomiędzy słoneczną i deszczową pogodą. Wszelkiej pomyślności życzymy wszystkim naszym czytelnikom na najbliższe dni.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 4 kwietnia br. – w 15 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 945 dniem roku, do jego końca pozostało więc 271 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 15 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +11oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 80 – 45%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.40, zaś zmierzch około godz.: 19.56.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.15 zajdzie natomiast o godz. 18.23 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 8 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 52 minut. Dzisiejszy dzień jest już 5 godziny i 6 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 2 godziny i 16 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 4 kwiecień jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 13 minut i 50 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godziny, 6 minut i 15 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ambroży, Benedykt, Izydor, Wacław, Wacława i Zdzimir. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet Motto dnia: ,,Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Choć i w kwietniu słonko grzeje, nieraz pole śnieg zawieje”.

Patrząc na nasze dzisiejsze przysłowie widzimy, że tak na dobą sprawę w kwietniu musimy się liczyć z każdą możliwą sytuacją. W bieżącym okresie pogoda zrobiła się piękna, równie dobrze może jednak popaść w drugą skrajność. Miejmy nadzieję, że w tym roku wiosna będzie wiosną. Z kolei mamy również nadzieję, że lato w tym roku nie będzie tropikalne, czego doświadczyliśmy w minionych latach. Ważne również jest to, że bieżące dni są już długie – rano jasno robi się już około 5.30, z kolei wieczorem dzionek ,,szarzeje” koło godz. 20.00. To między innymi zasługa tego, że zmieniony został czas z zimowego na letni. wiosennych kwiatów.

Pamiętajmy jednak o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja