niedziela , 14 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Czekamy na kolejny wiosenny weekend. Witamy w piątkowy poranek. Trwajmy w narodowej kwarantannie domowej – #Zostanwdomu!

Czekamy na kolejny wiosenny weekend. Witamy w piątkowy poranek. Trwajmy w narodowej kwarantannie domowej – #Zostanwdomu!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Niestety jak można było się spodziewać – kolejny dzień koronawirus nie daje za wygraną. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( środa poranek ) dla Polski wyglądają następująco: 1244 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 16 osób!

piatek 2W Polsce, jak i w całej Europie trwa stan epidemii. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

Jak w mgnieniu oka znaleźliśmy się już w końcówce kolejnego tygodnia – już wiosennego tygodnia. Właśnie mija tydzień od chwil kiedy zegnaliśmy zimę. Powoli zbliżamy się również do końca miesiąca marzec. Innymi słowy, lada co nastanie kwiecień. Wierzyć się nie chce, ale taka jest prawda. Za 10 dni przeżywać będziemy Wielki Tydzień i coraz bardziej myśleć o świętach Zmartwychwstania Pańskiego. Z cała pewnością będą one dla nas diametralnie inne niż te do których przyzwyczajeni jesteśmy z dziada pradziada. Wszystko przez koronawirusa.

Skoro mamy wiosnę, to naturalnym jest, że bacznie obserwujemy prognozy pogody na ta porę roku, wszakże zależy nam by wreszcie powiało ciepłem. A jaka wiosna będzie? Bóg jeden wie. Mamy jednak prawo oczekiwać od tej pory roku słoneczka i ciepła. Zanim jednak to nastąpi, czeka nas kilkanaście dni pogodowego misz-maszu. Piątek, sobota i niedziela – te dni będą cudowna wiosną. Potem jednak na kilka dni pogoda sięgnie dna, po czym będzie się zenitalnie zmieniać do samych świąt.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 27 marca br. – w 7 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 87 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 279 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 7 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +13oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +14oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 47%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.58, zaś zmierzch około godz.: 18.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.32 zajdzie natomiast o godz. 18.11 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 39 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 21 minut. Dzisiejszy dzień jest już 4 godziny i 41 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 1 godzinę i 20 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 27 marzec jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 47 minut i 25 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godziny, 36 minut i 26 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Benedykt, Ernest, Jan i Lidia. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,W miłości od pierwszego wejrzenia najdziwniejsze jest to, że często zdarza się ludziom, którzy widywali się codziennie od lat…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Najlepsza jesień tego nie zrodzi, czego wiosna nie zasiała”.

Nie macie Państwo wrażenia, że ostatni tydzień minął nam w jakimś zawrotnym tempie? A miesiąc marzec ,,dogorywa” i zmierza ku końcowi. Skoro tak jest, to już niedługo wkroczymy w ponoć najpiękniejszy okres roku – kwiecień, maj i czerwiec. Mamy świadomość tego, że każdy z nas może darzyć sympatią inny ulubiony przez siebie miesiąc, nie mniej jednak trzeba się zgodzić z tym, że wiosna ma swój urok. To wszystko jest przed nami. Tyle tylko, że równie szybko minie, co miniony czas. Postarajmy się więc bardzo, aby ten piękny okres wykorzystać w takim stopniu jak się tylko da. Z pożytkiem dla naszego zdrowia – tego fizycznego i psychicznego. Nie zapominajmy jednak o rygorze domowej kwarantanny dla wszystkich nas.

Pamiętajmy więc: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   

Redakcja