sobota , 24 luty 2024
Home » Aktualności » Czekają nas trudne dni. Musimy jednak w imię dobrego zdrowia solidarnie się wspierać i walczyć z koronawirusem.

Czekają nas trudne dni. Musimy jednak w imię dobrego zdrowia solidarnie się wspierać i walczyć z koronawirusem.

Przeżywamy trudny okres w naszym życiu. Niestety, śmiercionośny wirus dziesiątkuje świat. Równo – w zachorowaniach nie ma lepszych i gorszych, poszkodowanych i uprzywilejowanych. Jak świat długi i szeroki ludzie zapadają na chorobę na którą do tej pory nie ma jeszcze skutecznego lekarstwa. I to stanowi główny problem. Cała walka z koronawirusem polega więc na tym, by na tyle ile się tylko da opóźnić jego wpływ na ludzi i jego rozprzestrzenianie się. Tak by zyskać czas potrzebny na wynalezienie skutecznego leku i przeprowadzenie jego testów a potem wprowadzić do bezpiecznego użytku. I każdy z nas musi to zrozumieć.

Dopóki jednak te prace nie zakończą się sukcesem musimy starać się jak tylko najbardziej możemy, by ustrzec się kontaktu z wirusem, byśmy nie zachorowali. Tak postępuje cały świat. Jako poligon doświadczalny posłużyła sytuacja w dalekich Chinach, gdzie choroba pokazała swoje najszersze złe oblicze. Tam jednak drakońska walka alienacji ludzi i środowiska dała oczekiwane wyniki. Galopująca pandemia została w tym kraju skutecznie wyhamowana. Czy na zawsze – trudno dzisiaj jednoznacznie wyrokować? Nikt bowiem z nas nie możezapewnic, że choroba w Chinach nie powróci ze zdwojoną siłą. Dzisiaj jednak musimy się na działaniach tamtejszych służb wzorować i naśladować. Nie mamy bowiem innego wyjścia.  Apelujemy więc do wszystkich, by w każdym zakresie współpracować z instytucjami i osobami które zostały wyznaczone w naszym kraju do walki z wirusem. Pamiętajmy, ze nasze dzisiejsze działania maja wpływ na każdego z nas – a wiec również na nasze dzieci.

Tymczasem słuchając tego co mówią meteorolodzy, na wszelki wypadek prosimy nie wygaszać pieców w naszych domowych kotłowniach. Niby mamy wiosnę meteorologiczną, ale z tym ociepleniem, to różnie bywa. Ale przecież naszym oczekiwaniom ciepła nie ma się co dziwić, wszakże za 7 dni witać będziemy kalendarzową wiosnę. Tak więc, może rzeczywiście nasz głód ciepła jest uzasadniony? Nie myślmy jednak, że to już absolutny koniec zimowych warunków. Niestety może jeszcze być różnie, a więc musimy liczyć się ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Może również silnie powiać. Jak więc ostatecznie będzie, zobaczymy. Jedno jest pewne, do Polski wkroczył kolejny front zimnego powietrza.

Już za tydzień czeka nas nadejście kalendarzowej wiosny, wypadałoby więc, by pogoda była godna tej wiosny. A i w pole i na nasze ogródki czas już wyjść. Bowiem święta coraz bliżej. Tymczasem przeżywamy 11 tydzień bieżącego roku, a jednocześnie przezywamy 3 weekend marca.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 14 marca br. – w 84 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 74 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 292 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 84 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +9oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 742 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 63 – 45

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.27, zaś zmierzch około godz.: 18.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.01 zajdzie natomiast o godz. 17.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 49 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 11 minut. Dzisiejszy dzień jest już 3 godziny i 48 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 45 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 14 marzec jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny, 32 minuty i 48 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 47 minut i 17 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Pamela, Matylda, Leona, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Leon, Jakub, Piotr i Ewa. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Dzień zaczyna się nie wtedy, gdy otworzysz oczy, ale wtedy, kiedy spojrzysz nimi życzliwie na drugiego człowieka”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli zapusty pogodne bywają, Świąt wielkanocnych tak się spodziewają”.

Przeżywamy ostatni tydzień tegorocznej kalendarzowej zimy. Szybkimi krokami zbliżamy się więc do kalendarzowej wiosny. Jak ona będzie? Z jednej strony ziemia potrzebuje nadal wody ( pomimo, że grudzień, styczeń i luty raczej były mokre ), inaczej tegoroczna wegetacja jest zagrożona. Z drugiej jednak strony chciałoby się, by pogoda była ładna. I cóż tu począć? Racjonalność podpowiada nam, by z godnością przyjąć ewentualne zapowiedź deszczu. Może w ten sposób ziemia lekko odetchnie i przynajmniej w dostatecznym zakresie nabierze wiosennego oddechu. Poza tym deszcz zmyje wszystko to co zalega na ulicach, chodnikach, skwerach i łąkach. Mniej tych paskudztw się nawdychamy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja