wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Czeka nas dosyć znaczne ocieplenie.

Czeka nas dosyć znaczne ocieplenie.

Witamy w kolejny listopadowy piątek. Trudno dać temu wiarę, ale już za nieco ponad 2 tygodnie rozpoczniemy tegoroczny Adwent. To same w sobie świadczy już o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już tuż, tuż. Innymi słowy, przed nami jest jeszcze kilkanaście względnie ,,normalnych” dni, a potem okres przedświąteczny pochłonie nas już całkowicie. I nie ma się czemu dziwić. Tak oto bieżący rok zmierza w stronę najpiękniejszego okresu w roku kalendarzowym. Dzisiaj od samego rana pogoda jest pochmurna. Mamy jednak nadzieję, że w trakcie dnia będziemy mieli na tyle dobre warunki by pobyć trochę na dworze. Byle tylko wszech panujący smog nie ograniczył tych naszych możliwości swoim szkodliwym działaniem. Za sobą mamy już ,,większą” część roboczej części tygodnia, a jeszcze dzisiaj rozglądać się będziemy za nadchodzącymi urokami zbliżającego się weekendu. Pozdrawiamy naszych czytelników bardzo cieplutko i życzymy miłego dnia.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 15 listopada br. w 53 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 319 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 46 dni.

Przeżywamy 53 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia spadnie do około +13oC, w tej chwili wynosi  około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosi +13oC. Dzień jest pochmurny z większymi przejaśnieniami. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 -739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 72%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.23, zaś zmierzch około godz.: 16.37.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.59 zajdzie natomiast o godz. 16.02 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 3 minuty. Noc będzie więc miała 14 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 58 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 5 godzin i 54 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 15 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 21 minut, 9 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 58 minut i 56 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alfons, Leopold, Leopoldyna, Roger, Albert i Artur. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Większa niewola, gdzie się wszystko wszystkim godzi, niżeli gdzie nic nikomu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pierwszy śnieżek w błoto pada, słabą zimę zapowiada”.

Tak na dobrą sprawę, licząc tylko robocze dni, do Wigilii Bożego Narodzenia zostało ich 26! To bardzo niewiele. Siłą rzeczy, za 16 dni będziemy mieli I niedzielę Adwentu. I od tego dnia, okres przedświąteczny ruszy pełną parą. Tyle tylko, że na wiele spraw będzie nam już brakowało czasu. Tak jak to zazwyczaj bywa.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.    Redakcjapiatek 2