poniedziałek , 26 wrzesień 2022
Home » Aktualności » Czeka nas 2-dniowe ,,piekło z nieba”. Potem nadejdzie dłuższe ochłodzenie. Na opady deszczu nie ma jednak żadnych widoków.

Czeka nas 2-dniowe ,,piekło z nieba”. Potem nadejdzie dłuższe ochłodzenie. Na opady deszczu nie ma jednak żadnych widoków.

To już sobota. A skoro tak, to możemy śmiało powiedzieć, że przed nami rozpościera się kolejny weekend. I wszystko byłoby superowe, gdyby nie to co na 3 najbliższe dni zapowiedzieli meteorolodzy ( głównie na niedzielę i poniedziałek ). A zapowiedzieli 2 – dniowy powrót ,,piekła z nieba”. Napowrót gorąc sparaliżuje nasze życie. Jedynym pocieszającym faktem jest to, ze po tych 2 dniach nastąpi dłuższe ochłodzenie. W dalszym jednak ciągu nie widać opadów deszczu. Więc dalej my i przyroda ,,umierać” będziemy z braku tego życiodajnego płynu.  A czas płynie bezlitośnie i szybko. Trwają wakacje i to jest właśnie miernik obecnie upływającego czasu. I tak – tydzień po tygodniu również i te wakacje miną, tak samo jak mija w naszym życiu wiele spraw. Dlatego właśnie powinniśmy mieć do wielu spraw ( jeśli nie wszystkich ) właściwy dystans. Przypominamy również, że w kościele katolickim wspominamy dzisiaj św. Apostołów Piotra i Pawła. To wielkie kościelne święto, niech jego cząstka zawita pod dachy naszych domów ale nade wszystko do naszych umysłów.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 29 czerwca br. – w 8 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 180 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 185 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 8 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +25oC, w tej chwili wynosi około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 49%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.54, zaś zmierzch około godz.: 21.44.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.39 zajdzie natomiast o godz. 21.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 21 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 29 minut. Dzisiejszy dzień jest 8 godzin i 15 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 32 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 29 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 3 minuty i 9 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 17 minut i 39 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Paweł i Piotr, Benedykta i Iweta. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Trzeba żyć i łapać chwile,  nawet tą ostatnią”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jak w czerwcu pogoda służy, rolnik tylko oczy mruży”.

Przeżywamy drugi wakacyjny tydzień. Wierzymy, że każdy z nas, a nade wszystko dzieci, do wakacyjnego wypoczynku będzie miało wiele okazji. Wszystko jednak zależy od nas samych. A form naszego wypoczynku może być wiele. Pamiętajmy również, że by dobrze i efektywnie wypocząć nie musimy wyjeżdżać za granicę.  Wszystkim naszym czytelnikom, oraz ich najbliższym życzymy udanych wakacji. Być może również spędzonych we własnym domu, byle tylko te dni były inne od tych niewakacyjnych, byle dały nam wypocząć i zrelaksować się.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja