poniedziałek , 17 czerwiec 2024
Home » Aktualności » Chłopy mają dzisiaj swoje święto.

Chłopy mają dzisiaj swoje święto.

dzien_mezczyznyWielu mężczyzn mówi – oto nastała sprawiedliwość dziejowa. Można dzisiejszy dzień rozpatrywać właśnie w takim wymiarze. Nie mniej jednak są również takie opinie które mówią, że ,,chłopy” to mają swój dzień – codziennie. Może coś w tym jest. Nieprawdaż chłopy? Oto po takich świętach jak Dzień Matki, Ojca, Babci, Dziadka, Teściowej, Kobiet przyszła wreszcie pora na Dzień Mężczyzny. Nasze drogie Panie! Warto więc zakreślić dzisiejszą datę 10 marca w kalendarzu na czerwono i pognać w kierunku sklepów, by przygotować naszym ??.. miłym panom jakąś niespodziankę. Tradycja tego dnia sięga dziesięciu lat wstecz i pewnie jest analogią do Dnia Kobiet. Święto to mylone często jest z Dniem Chłopaka, który obchodzony jest w Polsce 30 września i należy do jednych z częściej zapominanych świąt w naszym kalendarzu. To jednak jest inne święto. Życzymy więc miłego świętowania. Chłopy – tylko trzymajmy dzisiaj fason!

 Dzień Mężczyzn – tradycja obchodzenia tego święta na świecie została zapoczątkowana 19 listopada 1999 roku. To doskonały pomysł i w świętowaniu daje jakąś równowagę płci. W dniu święta kobiet, staramy się stawiać kobietom hołd, za to co robią, za to czego nie robią i wreszcie za to czym są dla nas są. Czy kobiety jednak są zdecydowane odwzajemnić się tym samym? Jakoś nie widać tego po ilości bukietów kwiatów w rękach kobiet maszerujących chodnikiem na spotkanie ze swoim mężczyzną.

W Polsce nie istnieje tradycja obchodzenia tego święta. Niektóre media próbują jednak je wprowadzić od kilku lat, proponując datę 10 marca. Data nie jest przypadkowa. W tym dniu bowiem w polskim Kościele katolickim i ewangelickim obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

Skoro już jednak mamy mieć święto mężczyzny, to z całą pewnością należą im się serdeczne życzenia ze strony wszystkich kobiet, które ze szczerym uśmiechem na ustach wypowie przedstawicielka Rzeczpospolitej Babskiej. Oto one:

,,Najserdeczniejsze życzenia naszym kochanym mężczyznom i tym małym i tym dużym, szczęścia, zdrowia, miłości, radości, opiekuńczości nad nami, wyrozumiałości dla nas, ???.. zasobności portfela, pogody ducha, jak najwięcej sukcesów w życiu i spełnienia wszystkich marzeń, życzą wszystkie Wasze kobitki?      Redakcja