wtorek , 16 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Mamy piątek, a więc weekendu początek.

Mamy piątek, a więc weekendu początek.

Przeżywamy 28 dzień 2022 r. Przed nami niemal cały rok kolejny. Snując oczekiwania na ten okres bezpiecznie jest powiedzieć – oby ten kolejny rok nie był gorszy od tego który minął.

Piątek jest 38 dniem kalendarzowej Zimy. Za oknem w dalszym ciągu mamy odwilż, w stosunku do ostatnich dni ociepliło się na tyle, że zalegający śnieg szybko znika.  Prawie znikł już całkowicie. Patrząc w prognozy pogody widzimy, że możemy się spodziewać wyraźnego  i dłuższego ocieplenia. Póki co meteorolodzy zapowiadają pogodową degrengoladę z potężnymi wichurami. Zacznie się już dzisiaj i wszystko potrwa aż do poniedziałku. Najgorzej ma wiać z soboty na niedzielę. Dzisiaj w przeciągu całego dnia ma wiać już dosyć mocno. Miejmy się na baczności. Zwracamy również uwagę na to, że dzisiejszy dzień jest 1 godzinę, 5 minut i 23 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dnia zaczęło wymiernie przybywać.

*** W zakresie czystości powietrza w naszym rejonie ( Rudy ) dzisiaj mamy stosunkowo czyste powietrze – https://airly.org/map/pl/#50.19102,18.44690,z14

Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio na powrót osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie i zmuszonych do leczenia w szpitalu. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka zima a po niej wiosna. W kolejnym dniu trwania pandemii mamy – 57 262!!! wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa. Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 4 752 700  dotychczas potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 104 907 osób! Przybyło: 271 zmarłych!!! ( są to dane za czwartek ).

W coraz więcej krajach pojawia się nowa mutacja koronawirusa – Omikron. Od samego początku budzi on wielkie zaniepokojenie. Wykryto w nim 50 mutacji!!! Już teraz jest opisywany w mediach jako “prawdopodobnie najgorszy zidentyfikowany dotychczas wariant”.

Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce i na świecie nadal i to ze zdwojoną siłą. Trwa V fala zachorowań, nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc nadal stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet okresowo wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Na myśli mamy poddanie się szczepieniu przeciwko Covid. Z całą pewnością nie zaszkodzi również dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami. Piętnujmy również łamanie powyższych obostrzeń i nakazów.

*** Witamy w ostatni tegoroczny styczniowy piątek – o wymiarze jesiennym. Za oknem mamy ciągły drobny opad deszczu – ale jest ponuro i chłodno. Skutkiem takiej pogody jest nasze ponure samopoczucie. Przed mani zapowiada się więc ciężki dzień pod względem naszego funkcjonowania.

Miło jest nam poinformować, że w bieżących dniach mija 10 lat od chwili uruchomienia naszego portalu. Dokładnie rzecz ujmując – dzisiaj obchodzimy 11-te urodziny!!! Hura!!! Z punktu widzenia historii to niby niewiele, biorąc jednak pod uwagę działania wydawnicze – to cały szmat czasu. Zwłaszcza dla nas – osób redagujących portal całkowicie społecznie, kosztem swojego prywatnego czasu. Jutro zamieścimy na naszych łamach statystykę całego tego okresu, tak by każdy nasz czytelnik miał świadomość pracy która do tej pory została zrobiona. W tym miejscu dziękujemy natomiast wszystkim naszym czytelnikom za to, że przez cały ten okres nam towarzyszą. Bowiem każda praca wydawnicza ma sens tylko wtedy gdy przyciąga do siebie czytelników. Dziękujemy również naszemu Administratorowi, który również społecznie czuwa nad wszystkim. Serdeczne dzięki. Jutro świętujemy a potem jak Bóg da dobre zdrowie to ,,jedziemy” dalej.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 28 stycznia br. – w 38 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 28 dniem roku, a do jego końca pozostało 337 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +2oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę  6 – 9 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 84%, prawdopodobieństwo opadów 70%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.49, zaś zmierzch około godz.: 17.08.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.24 zajdzie natomiast o godz. 16.33 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin, 8 minut i 52 sekundy. Noc będzie więc miała 14 godzin, 1 minut i 8 sekund. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 5 minut i 23 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 5 godzin i 46 minut i 2 sekundy. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2021 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 29 sekund.

28 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 14 minut i 42 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 5 minut  i 23 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Karol, Tomasz  oraz  Agnieszka, Augustyn, Blizbor, Boguwola, Flawian, Jakub, Julian, Kalinik, Krzesąd, Leonid, Manfred, Manfreda, Maria, Olimpia, Piotr, Radomir, Roger, Świedarg, Tyrs, Waleriusz, Walery.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

*** Motto dnia: ,,Przekonanie zawsze poprzedza działanie”.

*** Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w styczniu woda huczy, to na wiosną mróz dokuczy”.

Jak widzimy, bieżące dni są coraz dłuższe. Dzisiaj dzień jest już dłuższy od najkrótszego o ponad 1 godzinę. To już znaczny wymiar a każdego kolejnego dnia, tego dnia będzie jeszcze przybywać. W ślad za tym, życie będzie coraz bardziej radosne, zwłaszcza kiedy za nami będzie zimowa szaruga i na dworze zrobi się słonecznie i ciepło. Toż przecież za ciepłym słoneczkiem tęsknimy najbardziej ( ale nie letnimi ekstremalnymi upałami ). Bo kiedy na niebie jest słońce, od razu jest nam radośniej. A przecież radości trzeba nam jak najwięcej. Upływający czas zapewne będzie temu sprzyjał.

*** Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja