wtorek , 7 Kwiecień 2020
Home » Aktualności » Zbliżamy się do połowy lutego. Czeka nas bogata i atrakcyjna II połowa miesiąca.

Zbliżamy się do połowy lutego. Czeka nas bogata i atrakcyjna II połowa miesiąca.

W poprawnej pogodzie witamy naszych czytelników w 3 roboczym dniu tygodnia. Pogoda wydaje się powoli ale zdecydowanie wychodzić z dołka. To dobrze. Dzięki Bogu kolejne załamanie pogody które przeżywamy od 3 dni udało się przejść w miarę łagodnie. Patrząc na kalendarz widzimy, że wyraźnie wkroczyliśmy w drugą dekadę lutego. Patrząc bowiem na kalendarz widzimy, że już w najbliższy piątek świętować będziemy Walentynki ( 14 luty ). Mamy nadzieję, że ten dzień będzie dla każdego z nas dniem pogodnym i radosnym. Kiedy już wspominamy Walentyki, to nie wypada pominąć kolejny kalendarzowy fakt – otóż kilka dni później przypada Tłusty Czwartek ( 20 luty ), zaś jeszcze później mamy Ostatki i Popielec ( 25 i 26 luty ). Każdy z nas wie doskonale, co te fakty oznaczają.

kogucikTymczasem coraz więcej osób zapada na choroby grypo-pochodne. Grypy, anginy, przeziębienia i innego rodzaju infekcje dotykają kolejnych z nas. Wobec takiego stanu rzeczy apelujemy do wszystkich – róbmy wszystko, by cytowane choroby nas nie dopadły. Nade wszystko ograniczajmy kontakty z osobami chorymi.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 12 lutego br. – w 53 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 43 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 323 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 53 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +5oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Ciśnienie atmosferyczne pójdzie w górę i wynosić będzie w granicach 740 – 736 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 66 – 53%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.28, zaś zmierzch około godz.: 17.31.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.03 zajdzie natomiast o godz. 16.58 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 55 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 5 minut. Dzisiejszy dzień jest już 1 godzinę i 52 minuty i 54 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 4 godzin i 10 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 11 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 27 minut i 11 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 52 minuty i 54 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Modest, Ludwika, Eulalia, Damian, Ampeliusz, Melecjusz, Norma i Ewa. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie jest grą. […] Istotne jest, byś swoją rolę grał dobrze, obojętnie jaka by ona była”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na Świętego Ludwika, na grudzie koń utyka”.

W kalendarzu znajdujemy się prawie w połowie miesiąca lutego, teoretycznie najzimniejszego w trakcie trwania zimy. Tak się złożyło, że ta reguła w bieżącym roku, póki co się w nie potwierdziła. De facto zimy nie było. No chyba, że na pół gwizdka – mróz. Nie wiemy dokładnie, co czeka nas w drugiej połowie miesiąca, meteorolodzy jednak nie zapowiadają wielkiej zmiany pogody. A potem pozostanie już tylko marzec, a w marcu – jak w garncu. No i oczywiście wiosna. Niezła perspektywa – nieprawdaż?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja