czwartek , 29 Październik 2020
Home » Aktualności » Za nami kolejna bardzo chłodna noc. W niektórych miejscach Rud drapaliśmy szron na szybach samochodów.

Za nami kolejna bardzo chłodna noc. W niektórych miejscach Rud drapaliśmy szron na szybach samochodów.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc sierpień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 1002!!! Aktualne statystyki (sobota rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 78 330 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 2 282 osoby! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Można śmiało powiedzieć, że każdy kolejny dzień jest piękniejszy od poprzedniego. Z dni chłodnych powoli wychodzimy i każdego kolejnego dnia jest i ma być coraz cieplej. Tak na dobrą sprawę pogoda ma się ustabilizować na poprawnym poziomie. Tzn. – będzie pogodnie i słonecznie ale umiarkowanie ciepło. W takich to oto warunkach pożegnamy lato i powitamy jesień.

Dzisiaj mamy sobotę a od samego rana za oknem mamy pogodny, słoneczny dzionek. Tyle tylko, że nad ranem w niektórych miejscach Rudy mieliśmy lekki przymrozek, a średnia nocna temperatura oscylowała w granicach 0 – +1oC. Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy przeżywamy ostatni tydzień tegorocznego lata. To w przyszłym tygodniu ( we wtorek 22 września ) – na samym jego początku przyjdzie nam pożegnać tą porę roku. Doprawdy – astronomiczna i kalendarzowa jesień nadchodzą. Na początku kolejnego tygodnia dojdzie więc do przesilenia letnio-jesiennego. A potem – byle do świąt! To oczywiście stwierdzenie z lekka żartobliwe, ale mające w sobie wiele prawdy. Nocą na dworze mamy już niższe temperatury, ewidentnie jesienne, ba nawet przypominające  te na podzim. Oto bowiem na termometrze temperatura w niektórych miejscach w naszym rejonie spadła do poziomu -1oC. Miłego dnia życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 19 września br. – w 90 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 263 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 103 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 90 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +20oC, w tej chwili wynosi około +13oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +22oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 753 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 60 – 36%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.56, zaś zmierzch około godz.: 19.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.29 zajdzie natomiast o godz. 18.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 22 minuty. Noc będzie więc miała 11 godzin i 38 minut. Dzisiejszy dzień jest 4 godzin i 17 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 0 godzin i 44 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

19 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny, 2 minuty i 58 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 17 minut i 7 sekund.

 Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alfons, January, Konstancja, Marta, Teodor, Trofim, Wilhelmina i Zuzanna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,To co ludzie zwykle nazywają swym losem, jest przeważnie tylko ich własną głupotą”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Ubogiemu brakuje chleba, bogatemu apetytu”.

Patrząc na dzisiejsze nasze przysłowie ludowe, wiele można było by powiedzieć. To, że jest ono oczywiste i prawdziwe, nie ulega żadnej wątpliwości. Problem polega tylko na tym, aby bogaty dostrzegał głodnego i jego życiowe problemy. Czasami wystarczy drobny gest z jego strony, a czasami większego zaangażowania w tym aby pomóc biednemu bliźniemu. Zapewniamy, że warto pomagać, daje to ogromną satysfakcję i wzrost poczucia swojej wartości. Zachęcamy bogatych do otwierania swoich serc i umysłów, a jak potrzeba, to i swoich portfeli. Nikt z nas bowiem ,,naszych życiowych skarbów” nie zabierze ze sobą. Pomagać zawsze warto, a oczekujących na Twoją pomoc jest wielu. Wystarczy tylko się rozejrzeć wokół siebie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja