czwartek , 28 Maj 2020
Home » Aktualności » Za kilka godzin kolejny weekend stanie się faktem.

Za kilka godzin kolejny weekend stanie się faktem.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 20 379 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 973 osoby! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Coraz wyższa jest również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie.

Witamy we piątkowy poranek. Tak, tak – jeszcze dzisiaj rozpoczniemy kolejny wiosenny weekend. Na dworze mamy ładną pogodę. Za nami jest jednak bardzo zimna noc. Niestety taka sytuacja powoduje, że póki co nie możemy się przeprosić z naszymi przydomowymi kotłowniami. Wieczorem i nocą jest bowiem bardzo zimno. Mamy jednak nadzieję, że każdego kolejnego dnia będzie coraz cieplej. To ważne – wszakże weekend idzie.

Nie zapominajmy jednak nawet na chwilę o nałożonym na nas rygorze kwarantanny związanej z zagrożeniem koronawirusa.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: czwartek postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 22 maja br. – w 63 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 141 dniem roku, do jego końca pozostało więc 225 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 63 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła 0oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +17oC, w tej chwili wynosi około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 72 – 42%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.08, zaś zmierzch około godz.: 21.17.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.50 zajdzie natomiast o godz. 20.36 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 46 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 14 minut. Dzisiejszy dzień jest już 7 godzin i 43 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 7 godzin i 32 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 22 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 36 minut i 58 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 43 minuty i 7 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława, Rita, Wiesław i Wiesława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny wiosenny bukiet.

Motto dnia: ,,Człowiek, który nie jest wolny, zawsze idealizuje swoją niewolę”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Maj zieleni łąki, drzewa, już i ptaszek w polu śpiewa”.

I tak oto za sobą mamy już niemal całą roboczą część tygodnia. Pamiętajmy, że nasz ,,chleb” powszedni wcale nie musi mieć na imię ,,praca”. W naszym życiu musimy starać się zachować pełną harmonię właśnie pomiędzy pracą i wypoczynkiem. A jak to robić, zależy już tylko i wyłącznie od nas samych. Zachęcamy do pomysłowości w tej kwestii. Wszakże – nie żyjemy po to by tylko pracować, jest wręcz odwrotnie – pracujemy po to by móc żyć.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja