poniedziałek , 10 Sierpień 2020
Home » Aktualności » U progu nowego tygodnia nadal jest gorąco. Ochłodzenie nadejdzie jutro.

U progu nowego tygodnia nadal jest gorąco. Ochłodzenie nadejdzie jutro.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 36 155 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 1 521 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań spada, ale końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

Ani żeśmy nie obejrzeli a tu mamy już kolejny tydzień wakacji. Za nami pod względem pogody jest bardzo pogodny weekend. A od samego dzisiejszego poranka mamy ciepły dzionek. Ale póki co nie upalny, chociaż dzisiaj ma jeszcze dosyć mocno przygrzać. Na niebie co rusz pojawia się gęstwina ,,cienkich” chmur, jednak deszczu z nich raczej nie będzie. Tak oto mijają nam kolejne dni i godziny tegorocznego lata. W sumie jednak nie mamy co narzekać, póki co skończył się kilkudniowy gorąc a lato jak każda pora swoje ,,humorki” może mieć. A my chcąc, nie chcąc musimy je przyjąć.

Miłego i spokojnego dnia życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: poniedziałek postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 6 lipca br. – w 15 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 184 dniem roku, do jego końca pozostały więc 182 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 15 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +19oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +27oC, w tej chwili wynosi około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 742 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 70%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.01, zaś zmierzch około godz.: 21.40.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.44 zajdzie natomiast o godz. 20.58 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 14 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 46 minut. Dzisiejszy dzień jest 8 godzin i 9 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy o 8 godzin i 28 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 6 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 11 minut i 42 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 8 minut i 23 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dominika, Klaudiusz, Laurenty, Norbert, Norberta, Paulina i Symeon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Bezwzględne zło wywołuje konieczność istnienia bezwzględnego dobra”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Lepsza chuda zgoda niż tłusta sprawa”.

Przeżyliśmy już 2 weekendy tegorocznego lata. A za nami jest już 1 tydzień wakacji. Pogoda w tym okresie była  zmienna. Matka natura po raz kolejny zesłała na nas afrykański upał, ale i dni ,,normalnych” temperatur, pokazując nam tym samym, kto tu rządzi. A  my cóż, widzimy jacy jesteśmy w tym świecie maluczcy. I jaką warto zachować pokorę. Doceńmy jednak wagę intensywnych opadów deszczu które w tym okresie miały miejsce.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie o złagodzonym wymiarze: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja