niedziela , 16 Grudzień 2018
Home » Aktualności » Po dekrecie ks. biskupa Jana Kopca ks. wikary Mariusz Kutek odchodzi. Jego miejsce zajmie ks. Amadeusz Pełka.

Po dekrecie ks. biskupa Jana Kopca ks. wikary Mariusz Kutek odchodzi. Jego miejsce zajmie ks. Amadeusz Pełka.

W czerwcu br. opublikowany został dekret ks. bp Jana Kopca w sprawie zmian personalnych na terenie Diecezji Gliwickiej. Ogłoszone zmiany dotyczą w znacznej mierze naszej Parafii – Parafia Rudy. Wcześniej pisaliśmy, że do pracy duszpasterskiej jako wikary do Rud skierowany został ks. Amadeusz Pełka. Taka zmiana wskazywała, że już niedługo dojdzie do jeszcze głębszej zmiany w naszej parafii. I stało się! Mianowicie, mocą biskupiego dekretu dotychczasowy wikary naszej parafii ks. Marcin Kutek został skierowany do pracy w innej parafii. W sierpniu br. ks. Marcin rozpocznie swoją posługę kapłańską  w parafii MB Nieustającej Pomocy w Pyskowicach. To Jego miejsce zajmie nowy wikary – ks. Pełka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W minionym tygodniu w Katedrze Gliwickiej odbyło się święcenie kapłańskie. – To ważna i odważna decyzja – mówił do neoprezbiterów bp Jan Kopiec, który w gliwickiej katedrze udzielił im święceń kapłańskich. Następnie biskup ogłosił, do jakich parafii zostaną przydzieleni nowi księża na swoją pierwszą placówkę duszpasterską. Decyzje dotyczą również Parafii Rudy, w związku z tym podajemy ja do informacji naszych parafian.

 

Przydział Parafii dla nowych księży:

– ks. Wojciech Dombek – do parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy,

– ks. Tobiasz Dyląg – do parafii św. Mikołaja w Pyskowicach,

– ks. Ireneusz Gierczycki – do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku,

– ks. Kamil Hadaś – do parafii św. Mikołaja w Lublińcu,

– ks. Przemysław Kielich – do parafii Chrystusa Króla w Gliwicach,

– ks. Klaudiusz Mann – do parafii NSPJ w Bytomiu-Szombierkach,

– ks. Amadeusz Pełka – do parafii Wniebowzięcia NMP w Rudach.

– Jak widzę ten uśmiech, to cieszę się bardzo – przyznał bp Kopiec, wręczając dekrety rozradowanym księżom. Jak podkreślił, “pierwsza placówka duszpasterska to model, który zapamiętuje się na całe kapłańskie posługiwanie”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*** Kim jest Ks. Amadeusz Pełka?

Urodził się 21 lutego 1993 roku w Bytomiu. Pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach. Ma siostrę. Ukończył Liceum Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych im. św. Dominika Savio w Zabrzu-Helence i WT UO.

Temat pracy magisterskiej: „Filozoficzne podstawy egzegezy biblijnej w myśli Filona z Aleksandrii”.

Parafia praktyki diakońskiej: katedralna św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach.

Hasło z obrazka prymicyjnego: Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał (Ps 37, 5).

Moją ulubioną księgą lub/i postacią biblijną jest…. Ewangelia według świętego Jana.

Ulubiony święty: św. Jan Paweł II. Poprzez swoje życie pozostaje dla mnie wzorem kapłaństwa i największym autorytetem. Jest dla mnie przykładem osoby, która opowiedziała na wezwanie Chrystusa: „Pójdź za mną”, i gdy to zrobisz nie lękaj się. Był promiennym światłem dla całego świata, w cieniu którego przyszło mi wzrastać i odkrywać swoje powołanie.

Kapłaństwo jest dla mnie… służbą Bogu i ludziom w miłości, jest darem i tajemnicą, jest dawaniem autentycznego świadectwa o Jezusie, jest sprawowaniem sakramentów i prowadzeniem innych do zbawienia.

Kościół jest dla mnie… domem wspólnoty ludzkich serc.

Cieszymy się, że młody Wikary trafi do Rud. To może jednak oznaczać, że ….. . Oj lepiej nie wyrokujmy przed kolejnymi dekretami Biskupa.

Redakcja