czwartek , 28 Maj 2020
Home » Aktualności » Sobota nie będzie dniem pogodnym.

Sobota nie będzie dniem pogodnym.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 20 838 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 990 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Coraz wyższa jest również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie.

Witamy w sobotni poranek. Za nami kolejny wiosenny tydzień. Już za nieco ponad tydzień spoglądać będziemy w kolejny miesiąc tego roku, mianowicie czerwiec. A skoro czerwiec, to zbliżają się wakacje i nade wszystko lato. Tymczasem nadal mamy wiosnę, powoli jednak ta pora będzie zmierzała ku końcowi. Będzie jeszcze z nami około 1 miesiąca. W takim samym szybkim tempie zbliżają się letnie wakacje. To już doprawdy dzieli nas już niewiele dni od tego okresu. Zanim jednak on nadejdzie stawiamy sobie pytanie – mianowicie, czy zawieszony rok szkolny ze względu na koronawirusa zostanie wznowiony. Inaczej bowiem letnia kanikuła nie będzie miała swojego prawdziwego wymiaru. Przed uczniami może wiec być okres zwiększonej pracy. Przyznają Państwo, że jest to niepewna perspektywa.

Tymczasem na dworze mamy pochmurny dzionek, pada również drobny deszcz. Wygląda na to, że zgodnie z tym co zapowiadali meteorolodzy zarówno sobota jak i niedziela nie będą dniami pogodnymi. Wydaje się jednak niemal pewne to, ze nocami nie powinny nas już ,,nawiedzać” groźne dla naszych roślin w ogródkach przymrozki.

Nie zapominajmy dzisiaj nawet na chwilę o nałożonym na nas rygorze kwarantanny związanej z zagrożeniem koronawirusa.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: sobotę postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 23 maja br. – w 64 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 142 dniem roku, do jego końca pozostały więc 224 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 64 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +8oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +12oC, w tej chwili wynosi około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +13oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.06, zaś zmierzch około godz.: 21.18.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.49 zajdzie natomiast o godz. 20.37 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 48 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 12 minut. Dzisiejszy dzień jest już 7 godzin i 45 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 7 godzin i 36 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 23 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 34 minut i 37 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 45 minut i 28 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dezyderiusz, Dezydery, Emilia, Eufrozyna, Iwona, Jan, Michał i Symeon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny wiosenny bukiet.

Motto dnia: ,,Zasługa, sukces i dobra opinia – to trzy rzeczy całkiem różne”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kto się z groszem nie liczy, tego bieda wyćwiczy”.

Patrząc za poranne okno, przestajemy mieć nadzieję, że przed nami rozpościera się pogodny dzionek. Z jednej strony jest wiosna i cieszy nas każdy kolejny pogodny dzionek. Z drugiej jednak strony znamy doskonale nasz głód wody i opadów deszczu. A one są bezwzględnie potrzebne. Dlatego właśnie musimy podejść do warunków pogodowych z wielkim wyrozumieniem. Jakby jednak nie było, postarajmy się aby każdy kolejny dzionek był dla nas okresem radosnym a co za tym idzie bardzo atrakcyjnym.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja