poniedziałek , 8 Marzec 2021
Home » Aktualności » Przeżywamy ostatni tydzień lutego. Miłego dzionka!

Przeżywamy ostatni tydzień lutego. Miłego dzionka!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 22 dzień miesiąca lutego roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 3 890!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 642 658  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 42 188 osób! Przybyło: 17 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Za nami kolejny dzień tegorocznej ,,zimy” i kolejny weekend. Doskonale każdy z nas wie, jaka ta ,,zima” była do tej pory. Jednak w ostatnich dniach pogoda miała 2 oblicza. Przez styczeń i luty mieliśmy ( mamy ) prawdziwą zimę, jednak ostatnie dni mają wymiar Przedwiośnia. Dzisiaj znamy już prognozy pogody niemal do 10 marca br. I co? Otóż jak pokazują pogodowe mapy, w tym okresie lekki mróz będzie nam towarzyszył nocą, za dnia raczej mrozu nie będzie. Za dnia będziemy mieli temperaturę wyraźnie dodatnią. Możliwe są również w tym czasie przelotne opady deszczu lub rzadziej śniegu. To nas czeka przez kolejne 2 tygodnie. I tak oto przy takiej pogodzie wejdziemy w miesiąc marzec.

Jak więc widzimy, coraz bardziej zbliża się wiosna meteorologiczna ( 1 marca ) i astronomiczna  ( 21 marca ), mamy więc Przedwiośnie – jakiekolwiek by ono nie było. Bieżące dni są coraz dłuższe, wszystko to wymusza naszą większą i dłuższą aktywność. Powoli również wielu z nas będzie ruszało z wiosennymi pracami na dworze na naszych podwórkach, w obejściu i w ogródkach ( jeśli pogoda pozwoli ). Tak to już będzie coraz częściej, że masowo wylegniemy na dwór a świat będzie się budził do życia coraz bardziej. Jeśli tylko nie nadejdzie wielki gorąc i towarzysząca mu susza – będzie pięknie. Czekamy od naszych czytelników na informacje ( również zdjęcia ) pokazujące, że idzie ku wiośnie.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 2 godziny, 31 minut i 30 sekund!!!!

Od astronomicznej wiosny dzieli nas niespełna 27 dni!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 22 lutego br. – w 63 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 53 dniem roku, a do jego końca pozostało 312 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 63 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +11oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura spadnie, ale wyraźnie ma być powyżej zera. Temperatura odczuwalna może wynosić +10oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 74%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.08, zaś zmierzch około godz.: 17.49.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.43 zajdzie natomiast o godz. 17.16 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 33 minuty. Noc będzie więc miała 13 godzin i 27 minut. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny i 31 minut i 30 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 2 godziny i 54 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

21 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 48 minut i 35 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 31 minut  i 30 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Małgorzata, Marwald, Konkordia, Wrocisław, Marold i Chociebąd. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek, który polega na sobie, myśli pozytywnie, jest optymistą i podejmuje pracę z wiarą w sukces, działa jak magnes. Przyciąga ku sobie twórcze moce wszechświata”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy luty puści, to marzec wypiecze”.

Przeżywamy ostatni tydzień lutego. Za nami są już 63 dni tegorocznej zimy a od wiosny kalendarzowej dzieli nas 27 dni. Przez kolejne 2 tygodnie pogoda będzie jednak bardziej przypominała nam okres przesilenia zimowo-wiosennego. Najwyższa już pora, by powoli ,,budzić” się z ,,zimowego” letargu i zacząć powoli porządkować świat wokół siebie. Do roboty mamy wiele, jak to zwykle bywa po okresie zimowym. No to w poniedziałkowe popołudnie i wieczór zapraszamy na dłuższy spacer a może nawet na dwór do wykonywania niezbędnych pozimowych prac.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja