piątek , 10 Lipiec 2020
Home » Aktualności » Oficjalna liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 1000 osób!

Oficjalna liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 1000 osób!

Nowy koronawirus oznaczony symbolem 2019-nCoV może wywoływać groźne dla zdrowia zapalenie płuc. Choroba nadal się rozwija i nie możemy nadal powiedzieć, że naukowcy i lekarze opanowali ja w sposób gwarantujący nierozprzestrzenianie się choroby. W światowym epicentrum zakażeń i miejscu gdzie choroba zaatakowała bez umiaru nadal walczy się z jej skutkami. Póki co nie da się bowiem zapobiec kolejnym zachorowaniom. Udało się już wyhodować komórki wirusa a teraz naukowcy i lekarze pracują nad skuteczną szczepionką która pozwoli go zniszczyć oraz zapobiec dalszym zachorowaniom. Te prace mogą jednak potrwać nawet kilkanaście miesięcy. To bardzo dużo.

Tymczasem do akcji wchodzą chińscy politycy, którzy usunęli ze stanowisk kilku wyższych urzędników po tym, jak liczna ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła 1000 osób. Powodem ich zwolnienia jest zaniedbywanie obowiązków w obliczu kryzysu i niewystarczające działania, aby zwalczyć epidemię. Wśród zwolnionych jest sekretarz partii i szef Komisji Zdrowia w Hubei. Są to najwyżsi jak dotąd urzędnicy, którzy zostali zdegradowani.

Usunięto także zastępcę dyrektora lokalnego Czerwonego Krzyża. Miał zaniedbywać swoje obowiązki, a także niewłaściwie zarządzać darowiznami. Wszystkie zmiany w zatrudnieniach są bezpośrednio związane z koronawirusem. Byłym już urzędnikom zarzuca się niewystarczające działania w obliczu kryzysu panującego obecnie w Chinach.

Dwóch urzędników z partii zostanie zastąpionych jedną osobą. Ich obowiązki przejmie zastępca dyrektora Chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia, Wang Hesheng.

Wszystkie badania, które dotychczas przeprowadził Państwowy Zakład Higieny, dały wynik negatywny, czyli w sumie można powiedzieć pozytywny.

Liczba śmiertelnych ofiar wirusa wynosi na chwilę obecną 1016.

Według oficjalnych informacji zmniejsza się liczna zakażonych osób. Odnotowano 2478 nowych przypadków, podczas gdy dzień wcześniej było ich aż 3062. Łączna ilość osób noszących koronawirusa to ponad 37 tys. To są dane oficjalne. Jaka jest jednak prawda bóg jeden wie.

*** Info prasowe: www.O2.pl

Redakcja