piątek , 29 Maj 2020
Home » Aktualności » Niebywały sukces młodego mieszkańca Rud, ucznia rybnickiej ,,dwójki”. Gratulujemy!

Niebywały sukces młodego mieszkańca Rud, ucznia rybnickiej ,,dwójki”. Gratulujemy!

Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku Bartłomiej Pacia wygrał w prestiżowym konkursie Google-in. Bartłomiej Pacia, jest mieszkaniecem Rud, uczęszczający na co dzień do klasy IIF (mat-fiz-inf) II Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku. Bartłomiej został zwycięzcą międzynarodowego konkursu programistycznego Google Code-in.

Google Code-in to prestiżowy, ogólnoświatowy konkurs programistyczny organizowany przez Google dla uczniów w wieku 13-17 lat. W tegorocznej, 10-tej już edycji, wzięło udział ponad 3,5 tysiąca osób z 76 krajów świata. Sam konkurs trwał 50 dni (od 2 grudnia do 23 stycznia) i polegał na wykonywaniu praktycznych zadań z zakresu inżynierii oprogramowania.

Większość z nich polegała na pisaniu kodu oraz tworzeniu dokumentacji technicznej, jednak nie brakowało również zadań z innych dziedzin, np. designu. W tym roku wyłoniono 58 zwycięzców z całego świata, w tym 5 z Polski. Wśród nich znalazł się młody mieszkaniec Rud, doniedawna uczeń rudziej podstawówki i gimnazjum. GRATULUJEMY niesamowitego sukcesu!

Każdy ze zwycięzców otrzyma zaproszenie na wycieczkę do kampusu Google, gdzie zaplanowano spotkania z inżynierami oraz jednym z konkursowych mentorów. Zaproszeni laureaci otrzymali również informację, że w trakcie pobytu w kampusie nie zabraknie czasu na zwiedzanie Kalifornii.

*** Czytaj więcej: https://2lo.rybnik.pl/2020/03/12/uczen-frycza-wygrywa-swiatowy-konkurs-informatyczny-i-leci-do-kalifornii/

Redakcja