poniedziałek , 10 Sierpień 2020
Home » Aktualności » Mamy środek tygodnia. To dzisiaj w kościele świętym wspominamy Św. Marię Magdalenę.

Mamy środek tygodnia. To dzisiaj w kościele świętym wspominamy Św. Marię Magdalenę.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 41 162 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 1 642 osoby! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań spada, ale końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: środę postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny.

Podobnie jak to było w dniu wczorajszym, środa powitała nas w miarę poprawnym letnim porankiem. Dzisiejszy dzień pod względem pogody ma być bardzo ładny, z tym, że raczej opadów deszczu nie będzie. Jednym słowem będzie ciepło, słonecznie z małą ilością chmur, temperatura odczuwalna może jednak sięgnąć nawet do +28oC. W kolejnych dniach pogoda ma się stabilizować na takim właśnie poziomie.

Pamiętajmy o tym, że w dniu dzisiejszym w kościele świętym wspominamy Św. Marię Magdalenę, a więc defacto dzisiaj przypada odpust w kościółku cmentarnym p.w. Św. Marii Magdaleny. Z tej przyczyny wszystkie dzisiejsze msze odbywają się właśnie w kościółku cmentarnym. Zapraszamy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 22 lipca br. – w 31 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 200 dniem roku, do jego końca pozostało więc 166 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 31 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +15oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +22oC, w tej chwili wynosi około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +24oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach  75 – 51%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.21, zaś zmierzch około godz.: 21.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.02 zajdzie natomiast o godz. 20.43 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 41 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 19 minut. Dzisiejszy dzień jest 7 godzin i 36 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy o 7 godzin i 22 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 22 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 43 minut i 55 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 36 minut i 10 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Albin, Bolesława, Laurencjusz, Magda, Magdalena, Pankracy i Wawrzyniec. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Natura podporządkowała ludzkość dwóm  udzielnym władcom – cierpieniu i przyjemności… . Rządzą one wszystkim co robimy, wszystkim co mówimy i wszystkim co myślimy. Wszelkie wysiłki, które moglibyśmy podjąć, by wyzwolić się spod ich panowania, jedynie nam to panowanie unaocznią i potwierdzą”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdzie miłość panuje, tam niewiele brakuje”.

Powolnymi krokami mija lipiec, pierwszy wakacyjny miesiąc. Jak by na to nie patrzeć, zbliżamy się do półmetku letniej kanikuły. Teoretycznie więc połowa z nas powinna być w trakcie lub mieć za sobą letni wypoczynek. Czy tak jest? Coś nam się wydaje, że tak nie jest. Stąd też, tak usilnie naciskamy na to, aby również maksymalnie wypoczywać w warunkach pobytu domowego w dni wolne, popołudniami i wieczorami. Takie nasze postępowanie poprawi naszą dyspozycję psycho-fizyczną.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie o złagodzonym wymiarze: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja