niedziela , 18 Kwiecień 2021
Home » Aktualności » Mamy ostatni dzień lutego. Jutro rozpocznie się wiosna meteorlogiczna.

Mamy ostatni dzień lutego. Jutro rozpocznie się wiosna meteorlogiczna.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 28 dzień miesiąca lutego roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 10 099!!! Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 706 986  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 43 193 osób! Przybyło: 114 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Wierzyć się nie chce, ale to doprawdy końcówka lutego. Przecież jeszcze tak niedawno świętowaliśmy Boże Narodzenie i przeżywaliśmy okres karnawału. W tym roku całkiem inny od tych z lat poprzednich. Wszystko za sprawą trwającego zagrożenia koronawirusem. Tymczasem już dzisiaj żegnamy miesiąc luty a na krótkim horyzoncie pojawia się Wiosna. Pamiętać bowiem należy, że rok 2021 nie  jest rokiem przestępnym i luty posiada ,,tylko” 28 dni! Taki obrót sprawy pokazuje nam jak szybko czas mija, a co najważniejsze mija bezpowrotnie. Czy każdy z nas co dnia wyciąga z tej lekcji naukę? Przecież wczorajszy dzień nigdy się już nie powtórzy, to samo dotyczy dnia dzisiejszego, jutra i każdego kolejnego dnia. A jaka ta lekcja powinna być i jaka z niej powinna płynąć nauka? Odpowiedź jest tak prosta jak niniejsze ludowe potwierdzenie – ,,Życie ludzkie jest jak koń mijający w galopie”. Róbmy więc wszystko, aby przeżyć je jak najlepiej się tylko da – efektownie i efektownie, ale nade wszystko godnie.

Tymczasem na dworze mamy zimowy ale cieplutki dzień. Zadbajmy więc o to, by każdy z nas mógł skorzystać z uroków tego dnia tyle ile się tylko da. Na ile w tym wszystkim pomoże nam fakt, że oto dzisiaj mamy niedzielę i przezywamy kolejny weekend tego roku. Wszystkiego dobrego życzymy sobie i naszym czytelnikom.

Jak więc widzimy, coraz bardziej zbliża się wiosna meteorologiczna ( 1 marca ) – to już jutro i astronomiczna  ( 21 marca ), mamy więc Przedwiośnie – jakiekolwiek by ono nie było. Bieżące dni są coraz dłuższe, wszystko to wymusza naszą większą i dłuższą aktywność. Powoli również wielu z nas będzie ruszało z wiosennymi pracami na dworze na naszych podwórkach, w obejściu i w ogródkach ( jeśli pogoda pozwoli ). Tak to już będzie coraz częściej, że masowo wylegniemy na dwór a świat będzie się budził do życia coraz bardziej. Jeśli tylko nie nadejdzie wielki gorąc i towarzysząca mu susza – będzie pięknie. Czekamy od naszych czytelników na informacje ( również zdjęcia ) pokazujące, że idzie ku wiośnie.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 2 godziny, 53 minuty i 42 sekundy!!!!

Od astronomicznej wiosny dzielą nas niespełna 21 dni!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 28 lutego br. – w 69 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 59 dniem roku, a do jego końca pozostało 306 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 69 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +8oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura spadnie, ale wyraźnie ma być powyżej zera. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 759 – 757 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 62%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.57, zaś zmierzch około godz.: 17.59.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.31 zajdzie natomiast o godz. 17.26 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 55 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 5 minut. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny i 53 minuty i 42 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 2 godziny i 10 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

28 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 26 minut i 23 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 53 minut y i 42 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ludomir, Roman, Gaja, Makary, Oswald, Kaja i August. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Przyjaciel – człowiek, który szkodzi ci całkiem bezinteresownie”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W lutym lepszy wilk przy progu, niż chłop i koń przy pługu”.

I tak oto szybkimi krokami kończymy drugi miesiąc roku. Teoretycznie zima powinna być już za nami, wszakże do wiosny pozostało niewiele ponad 20 dni. To tyle co nic. Wygląda na to, ze zima sprzed kilku/kilkunastu dni minęła bezpowrotnie. Marzec może jednak trochę nam kaprysić, wszakże – w marcu jak w garncu. No ale zapewne damy radę i jakoś zniesiemy ewentualne kaprysy pogody. Zresztą, nie po raz pierwszy. Na pocieszenie podajemy jednak informacje płynącą wprost od meteorologów – ponoć wiosna nadejdzie szybko i będzie długa i piękna. Czy w związku z tym, ktokolwiek odważy się w to wątpić? Nie zapominajmy również o kwietniu i pierwszej połówce maja. To są miesiące w których również może przymrozić.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja