czwartek , 9 Lipiec 2020
Home » Aktualności » ,,Liść na drzewie mocno trzyma, nie tak prędko przyjdzie zima”.

,,Liść na drzewie mocno trzyma, nie tak prędko przyjdzie zima”.

Mamy jesień. Coraz więcej czasu poświęcamy na wykonywanie czynności związanych z ta porą roku. Z drugiej zaś strony – czasu mamy coraz mniej, bowiem z dnia na dzień owego dnia nam ubywa a nocy przybywa. Stąd też, jak tylko pozwoli na to pogoda w naszych ogródkach, ogrodach i na podwórkach jest gwarno i pracowicie. To samo jest w naszych kuchniach gdzie finiszujemy z wytwarzaniem smacznych smakołyków na zimę. Ale, czy jest się czemu dziwić? Nie tylko jednak sama pracą żyjemy. Wieczory i noce są coraz dłuższe, co sprawia że dłużej wypoczywamy i śpimy. A ten fakt korzystnie wpływa na nasze organizmy. Dzisiaj od samego rana mamy pochmurny dzionek. Deszcz jednak nie pada. Miejmy więc nadzieję, że dalsza część dzisiejszego dnia będzie już bardziej pogodna. Coś jednak meteorolodzy zapowiadają, że w tym tygodniu pogoda może być w przysłowiową kratkę. A już na pewno od jutra ( od czwartku ) nadejdzie do nas znaczne ochłodzenie. Dotyczy to zwłaszcza nocy, kiedy to temperatura spadnie nawet w okolice zera! Musimy to brać pod uwagę.

kogut*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 2 października br. w 9 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 275 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 90 dni.

Przeżywamy 9 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +16oC, w tej chwili wynosi  około +16oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +16oC. Od samego rana dzień jest pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 736 – 735 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 80 – 59%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.15, zaś zmierzch około godz.: 18.54.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.47 zajdzie natomiast o godz. 18.24 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 37 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 23 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godziny i 28 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 46 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 2 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny i 48 minuty, 34 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godzin, 31 minut i 31 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eustachy, Ewald, Ewalda, Gerard, Józefa i Teresa. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie pisze najbardziej oryginalne, najbardziej komiczne, a jednocześnie najbardziej dramatyczne scenariusze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Liść na drzewie mocno trzyma, nie tak prędko przyjdzie zima”.

A jak tam u Państwa wyglądają wspomniane prace na ogródkach i działkach? Wypadałoby powoli finiszować, bo to i pogoda temu sprzyja a i dnie są coraz krótsze. Podobnie rzecz się ma z przygotowaniami naszych kotłowni do długiego zimowego sezonu. Powoli trzeba by pomyśleć o próbnym rozruchu maszynerii i powolnym grzaniu. No chyba, że planujemy marznąć? W bieżących dniach mamy już okoliczności zmuszające nas do tego by zejść do kotłowni i rozpalić w piecu.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja