sobota , 8 Sierpień 2020
Home » Aktualności » Kto był świadkiem zdarzenia drogowego w Rudach?

Kto był świadkiem zdarzenia drogowego w Rudach?

Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu prowadzi dochodzenie w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 9 lipca 2020r. ( czwartek ) pomiędzy godziną 11:30 – 12:00 w Rudach na ulicy Gliwickiej na drodze wojewódzkiej DW-919.

Wtedy to jadący od strony Gliwic kierujący pojazdem (typ dostawczy) o nieustalonych numerach rejestracyjnych, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania zderzył się z kierujący rowerem poprzez uderzenie lusterkiem zewnętrznym prawym. W wyniku czego rowerzysta wywrócił się i doznał obrażeń ciała. Po zaistniałym wypadku kierujący pojazdem dostawczym nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia.

Z  dokonanych wstępnych ustaleń dowodowych wynika, że osobą mogącą mieć bezpośredni związek z tym wypadkiem może być kierujący pojazdem koloru jasnego (prawdopodobnie białego) marki Fiat typ dostawczy prawdopodobnie DOBLO, brak numerach rejestracyjnych.

W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszelkich osób mających jakiekolwiek informację na temat przedmiotowego zdarzenia drogowego oraz ewentualnych bezpośrednich świadków wypadku lub osób przemieszczających się w tym czasie ww. odcinkiem drogi z rejestratorami jazdy o kontakt telefoniczny pod numerem 32 / 45 94 200 lub 234, osobisty w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu ul. Bosacka 42 (pokój 214) albo na adres mailowy kryminalny@raciborz.ka.policja.gov.pl

Autor: KPP Racibórz.

Redakcja