wtorek , 7 luty 2023
Home » Aktualności » Już jutro kwiecień dobiegnie końca. Przed nami długi weekend majowy.

Już jutro kwiecień dobiegnie końca. Przed nami długi weekend majowy.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 12 415 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 606 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Coraz wyższa jest również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie.

Witamy w ostatnią środę kwietnia a zarazem przedostatnim dniu tego miesiąca Do końca miesiąca pozostały więc niespełna 2 dni. Zbliża się więc przełom miesięcy kwiecień-maj a skoro tak to nadchodzi weekend majowy. Można powiedzieć, że jest on już o rzut beretem. Ten okres w tym roku wypada dla nas niekorzystnie w wyniku czego możemy liczyć tylko na 3 dniowy weekend. Ale nawet taki okres gwarantuje nam to, że możemy na dobre oderwać się od kieratu naszej pracy zawodowej. Naszym zdaniem warto. Żywimy nadzieję, że przekrojowo w trakcie tych 3 dni weekendowych każdy z nas przynajmniej w minimalnym zakresie odpocznie i zregeneruje swoje siły. A okazji ku temu będziemy mieli bardzo dużo. Wystarczy tylko wejść na naszą stronkę, by się o tym dowiedzieć. Zapraszamy. Teraz nie pozostaje nam już więc nic innego jak tylko organizować wolny czas i wypoczywać. Miłego weekendowania więc życzymy. Nie zapominajmy jednak o nałożonym na nas rygorze kwarantanny związanej z zagrożeniem koronawirusa.

Żywimy nadzieję, że w trakcie weekendowych dni każdy z nas przynajmniej w minimalnym zakresie odpocznie i zregeneruje swoje siły. A okazji ku temu będziemy mieli bardzo dużo. Wystarczy tylko w kolejnych dniach wejść na naszą stronkę, by się o tym dowiedzieć. Zapraszamy. Teraz nie pozostaje nam już więc nic innego jak tylko organizować wolny czas a potem wypoczywać.

Niestety na pogodowym horyzoncie nie widzimy nadal wiosennych poważnych opadów deszczu. A te są nam bezwzględnie potrzebne niemal jak czyste powietrze. Czekamy więc i czekamy a deszczu nie widać.  Przygotujmy się jednak na deszczowe chwile, tak by udało nam się przechwycić i zagospodarować wody opadowe. Podobno deszcz ma padać jeszcze dzisiaj albo jutro. Gdy to się nie stanie, to sytuacja w zakresie braku wody będzie krysysowa.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: środę postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 29 kwietnia br. – w 40 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 120 dniem roku, do jego końca pozostało więc 246 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 40 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +18oC, w tej chwili wynosi około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 736 – 735 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 80 – 69%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.47, zaś zmierzch około godz.: 20.39.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.24 zajdzie natomiast o godz. 20.03 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 39 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 21 minut. Dzisiejszy dzień jest już 6 godzin i 37 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 5 godziny i 18 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 29 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 44 minuty i 25 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 35 minut i 40 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor i Katarzyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet.

Motto dnia: ,,Bądź bliski dla bliskich i daleki dla fałszywych”.

Przysłowie na dzisiejszy dzień: Kiedy w kwietniu słonko grzeje, wtedy chłop nie zubożeje”.

Czy zauważyli Państwo, jak szybko mija czas? Przecież jeszcze tak niedawno mieliśmy Zimę, która tym razem była łagodna i nie sprawiła nam większych problemów. Potem nadeszła Wiosna, Święta Wielkanocne, a w bieżących dniach ,,dogorywa” nam miesiąc kwiecień. Za kilkadziesiąt godzin wejdziemy w maj, a na dalekim horyzoncie pojawia nam się już Lato i …..  druga połówka roku 2020! Tak to wszystko wygląda, dzień za dniem mijają, a my jesteśmy coraz starsi. Jak sprawić, by ta ,,życiowa machina” chociaż trochę spowolniła? Coś mamy wrażenie, że wszystko to zależy głównie od ….. nas samych. No to wyhamujmy!

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja