niedziela , 4 grudzień 2022
Home » Aktualności » Czeka nas przecudowna słoneczna niedziela.

Czeka nas przecudowna słoneczna niedziela.

Szybkimi krokami minęła nam sobota. Sobota była pod względem pogody dniem wręcz cudownym – od samego rana po samą noc. Podobnie pogoda wygląda dzisiaj z samego rana – na niebie króluje tylko słońce. Widać więc, że czeka nas kolejny przeuroczy i ciepły dzionek. Taka pogoda gwarantuje nam, że będziemy mogli nieco więcej czasu spędzić na łonie natury. Zachęcamy mocno do bycia dzisiaj na dworze i zażywania uroków jesiennego dnia – odpoczywając a nawet nic nie robiąc. Patrząc na to co mówią meteorolodzy, musimy brać pod uwagę, ze dane jest nam przezywać przedostatni tak pogodny weekend w tym roku. O ile dobra pogoda wytrzyma do przyszłego weekendu, to na okres świąteczny przepowiadacze pogody nie mają dla nas najlepszych wiadomości. Z całą pewnością w święta będzie chłodniej a wielce prawdopodobne jest, że będzie również mokro. Pozostaje więc tylko mieć nadzieję, ze meteorolodzy się mylą.

Przeżywamy więc jeden z ostatnich tak pogodnych weekendów. Czy przedostatni w bieżącym okresie?

Przypominamy, że już za 10 dni mamy Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, najwyższa więc pora by rozpocząć przygotowania do tego wydarzenia. Nigdy nie mamy bowiem pewności, że pogoda nie popsuje nam się dokumentnie i nie utrudni naszych przygotowań. A raczej tak właśnie może się stać. Idąc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników, już niebawem przedstawimy szczegółową prognozę długoterminową która obejmie wspomniany okres świąteczny.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 20 października br. w 27 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 293 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 72 dni.

Przeżywamy 27 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +20oC, w tej chwili wynosi  około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +22oC. Od samego rana dzień jest bardzo słoneczny i rześki. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 64%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.43, zaś zmierzch około godz.: 18.17.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.16 zajdzie natomiast o godz. 17.46 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 30 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 30 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 2 godziny i 25 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 3 godziny i 0 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 20 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 54 minuty, 42 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 25 minut i 23 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Apollo, Irena, Jan i Kanty. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Licz swoje życie liczbą  uśmiechów, nie łez”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Rdza trawi żelazo, troska człowieka”.

Patrząc za poranne okno trudno nie być radosnym. Dzień jest bardzo piękny. Przyznają Państwo, że przy takiej pogodzie życie wygląda radośnie. Nadejdą jednak już niebawem chłodne i mokre dni. A my musimy się z tym pogodzić, bowiem Matka Natura nie jest w stanie sprawić, by 365 dni w roku było pięknych i słonecznych. Ale my doskonale to rozumiemy, bo aby świat poprawnie funkcjonował, pomiędzy zjawiskami atmosferycznymi musi być wzajemna równowaga. A wtedy my możemy z otaczającym nas światem żyć w pełni harmonii. I o to chodzi. Życie jest piękne, pomimo, że dzień może być mroczny a nawet deszczowy. Zapewniamy – warto jednak żyć.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcjakogut