poniedziałek , 6 grudzień 2021
Home » Aktualności » Witamy w Dniu Dziadka.

Witamy w Dniu Dziadka.

Za nami kolejny styczniowy weekend – świąteczny weekend związany z Dniem Babci. Tym samym za sobą mamy bardzo radosne chwile związane z tym świętem. W tym miejscu raz jeszcze pragniemy podkreślić jak mocno jesteśmy przekonani, że każdy z nas stanął na wysokości zadania i chociażby na chwilę pojawił się u swojej babuni. Po Dniu Babci, dzisiaj dane nam jest świętować Dzień Dziadka. Chociaż wiemy doskonale, że dziadkowie swoje świętowanie rozpoczęli już wczoraj towarzysząc w świętowaniu babciom. Mamy więc drugie z rzędu rodzinne święto. O powinności wszystkich wnucząt już nawet nie wspominamy. Miłego świętowania życzymy również w dniu dzisiejszym. Miłą niespodziankę na dzień wczorajszy i dzisiejszy dzień zrobiła nam aura, po nocnym i porannym kilkustopniowym mrozie mamy bardzo słoneczny ale jednak mroźny dzionek. Również opady śniegu dopełniły swego. Możemy więc mówić, że zimę mamy na całego. Oby tylko ona nie szła w kierunku ekstremalnej aury. I pamiętajmy, że już w najbliższy piątek po zajęciach rozpoczniemy zimowe ferie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 22 stycznia br. w 32 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 22 dniem roku, do jego końca pozostały więc 343 dni.

To już 32 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -4oC. W trakcie dnia wyniesie około +1oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -3oC. Od samego rana dzień jest zimowy – mamy śnieg i lekki mróz. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 74%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.55, zaś zmierzch około godz.: 16.58.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.33 zajdzie natomiast o godz. 16.23 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 50 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 10 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 48 minut. Nadal mamy więc okres najkrótszych dni w roku, ale dnia już nieznacznie przybywa!!! Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 22 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 32 minuty, 16 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 48 minut, 02 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anastazy, Dorian, Gaudencjusz i Wincenty. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Mądrość oznacza dążenie do najlepszych celów za pomocą najlepszych środków”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na święty Wincenty, szczypie mróz w pięty”.

Patrząc na kalendarz nietrudno zauważyć, że znajdujemy się już w 3 dekadzie stycznia. Jeszcze parę dni i wkroczymy w luty. A w lutym – ,, W lutym obój ciepłe buty”. Może więc w dalszym ciągu będziemy mieli umiarkowaną zimę. Dobra wiadomość jest taka, że zbliżają się zimowe ferie. Wszystkim życzymy by pogoda wytrwała na tyle, by nazwa ,,zimowe ferie” znaczyła to co zawdy oznaczała. A potem, po feriach będziemy już tylko czekać na Przedwiośnie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.   Redakcja