czwartek , 19 maj 2022
Home » Aktualności » Industriada 2019 trwa – sobota 8 czerwca br.

Industriada 2019 trwa – sobota 8 czerwca br.

Dzisiaj, tj. w sobotę 8 czerwca br.  po raz kolejny rudzki skansen kolei wąskotorowej uczestniczy w programie śląskiej Industriady. Impreza  jak już wspomnieliśmy odbywa się w sobotę 8 czerwca br. Przygotowany na to wydarzenie program jest przebogaty. O szczegółach piszemy poniżej.

Program Industriady 2019:

  • godz. 11.00, 13.00 i 18.00 – zwiedzanie stacji z przewodnikiem.
  • godz. 11.00 – 18.00 – XIX wieczny obóz żołnierski. Pokaz musztry, czyszczenia broni czarnoprochowej, obsługa takiej broni, krótkie opisy uzbrojenia (omówienie) i możliwość obejrzenia mini obozowiska, ukazanie co jadało się w obozowisku w tym okresie – palenisko i kuchnia polowa z epoki.
  • godz. 1.100 – 18.00 – Animacje dla dzieci z werblami wraz z krótkim wykładem – Zawodowy perkusista, członek 2. Pułku Piechoty Dywizji Księstwa Warszawskiego (w mundurze oczywiście).
  • godz. 11.00- 15.00 – Gry i zabawy dla zwiedzających prowadzone przez nas (m.in. ciuciubabka, rzut obręczą, toczenie obręczy, wyścigi w workach, gra w krokieta).
  • godz. 12.00 – 14.00 – Promocja książki Karoliny Żebrowskiej (wraz z autorką) ”Polskie piękno. Sto lat mody i stylu”. Reżyserki oraz twórczyni i prowadzącej bloga „Domowa Kostiumologia”.
  • godz. 13.00 – Kosmetyki – warsztaty – Pokaz produkcji ręcznej kosmetyków (wraz z omówieniem), jakie możemy zrobić sobie samemu w domu, a wykonywano je w XIX wieku i na początku XX w. -pokaz ręcznej produkcji kosmetyków, według przepisów z XIX i XX wieku, połączony z omówieniem i warsztatami – każdy z gości Indubalu, będzie mógł dowiedzieć się, jakich kosmetyków używały nasze prababcie (zarówno eleganckie damy jak i pracownice fabryk) i jak samodzielnie przygotować je w domu
  • godz. 14.30 – Pokaz mody XIX w. i początku XX w. wraz z sukniami balowymi -pokaz mody z wieku XIX i początków XX, wraz z sukniami balowymi – zaproszone na Indubal damy zaprezentują swoje wspaniałe garderoby połączony z wykładem o historii ubiorów i pokazem ubierania dziewiętnastowiecznej damy.
  • godz. 16.30 – Co tańczono na balach u przemysłowców? Pokaz tańca wraz z omówieniem i podstawową nauką dla odwiedzających. Kontredanse (są dość proste, można je zobaczyć w takich filmach jak “Duma i uprzedzenie”, czy “Przeminęło z wiatrem”, dlatego osoby nigdy nietańczące sobie poradzą) Walc/ Walce XIX wieku i początku XX -pokaz i warsztaty tańców balowych z XIX i XX wieku – od kontredansów, znanych z obrazów filmowych takich jak „Przeminęło z wiatrem” czy „Duma i uprzedzenie”, po walce, aby każdy z gości balu u przemysłowca mógł tańczyć do białego rana.

Zapraszamy do udziału.

Redakcja