środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Żywy Różaniec pielgrzymuje dzisiaj do Rud.

Żywy Różaniec pielgrzymuje dzisiaj do Rud.

Jak co roku w październiku miesiącu poświęconemu różańcowi świętemu członkowie wspólnoty „Żywego Różańca” pielgrzymują do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się dzisiaj – w sobotę 14 października br. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału. Redakcja

Czym jest żywy różaniec?

” Podajcie mi moją broń. Tym się zwycięża szatana” – tak mawiał ojciec Pio, kiedy brał do ręki różaniec w czasie gdy czuł, że traci siły.

*** Żywy różaniec oznacza:

  • ŻYCIE WEDŁUG EWANGELII, która jest fundamentem i źródłem życia chrześcijańskiego. Różaniec jest modlitwą ewangeliczną, ponieważ zawiera Modlitwę Pańską i Pozdrowienie Anielskie oraz ewangeliczne Tajemnice naszego odkupienia. Z tego też powodu Różaniec nazywamy streszczeniem lub zbiorem najważniejszych prawd Ewangelii.
  • Żywy Różaniec jest ELEKTROWNIĄ DUCHOWĄ, która zasila wiernych mocą Bożą i pobudza ich do czynu apostolskiego, czyli do praktycznej działalności apostolskiej jak praca wśród ubogich, chorych, rodzin wielodzietnych, rodzin alkoholików, zaniedbanych religijnie i moralnie, dbałość o dom Boży, o szaty liturgiczne, krzewienie cnót moralnych, zwłaszcza czynnej miłości bliźniego i sprawiedliwości społecznej, itd.
  • Żywy Różaniec jest niezdobytą TWIERDZĄ OBRONNĄ, albowiem broni jednostkę, rodzinę i społeczeństwo przed śmiercią duchową, mianowicie przed ateizmem i laicyzmem, przed indyferentyzmem religijnym, przed zepsuciem obyczajów, zwłaszcza w życiu małżeńskim i rodzinnym, przed alkoholizmem, itp.
  • Żywy Różaniec składa się z ŻYWYCH RÓŻ. Każda Róża posiada dwadzieścia osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały Różaniec – dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej.
  • Należeć do Żywego Różańca znaczy – wierzyć w istnienie Boga i wierzyć Bogu, który przemawia, ufać Bogu i w Jego dzieło zbawienia oraz kochać Boga a w Bogu i dla boga ludzi.

 

*** Obowiązki członków Żywego Różańca:

– odmawianie codziennie przynajmniej jednej tajemnicy różańca połączonej z rozważaniem,

– odmawianie tej tajemnicy, która została powierzona przy “zmianie tajemnic”,

– zmiana tajemnic każdego pierwszego dnia miesiąca o jedną do przodu (porządek tajemnic: radosne, światła, bolesne, chwalebne tak jak biegło życie Jezusa)

– częste przystępowanie do sakramentów świętych,

– rozwijanie wewnętrznego nabożeństwa do Najświętszej Marii Panny,

– pozostawanie w kontakcie z osobą odpowiedzialną za Różę (zelatorem), zgłoszenie ewentualnej rezygnacji z przynależności do Róży.

Redakcja