wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Znajdujemy się w środkowej części tygodnia.

Znajdujemy się w środkowej części tygodnia.

jaka pogodaPrzeżywamy ostatni pełny tydzień sierpnia. Najważniejsze jednak jest to, że dokładnie za miesiąc żegnać będziemy tegoroczne Lato i powitamy Jesień. Trudno dać temu wiarę, ale takie są czasowe realia. Ten czekający nas okres minie bardzo szybko, bowiem na widocznym horyzoncie mamy – koniec wakacji i początek roku szkolnego, następnie przeżywać będziemy ,,sezon” dożynkowy, no i w 3 dekadzie września powitamy miejmy nadzieję złotą polską Jesień. Widzimy więc niemal w sposób ,,brutalny” jak szybko mija czas. Dobrze byłoby, gdyby każdy z nas zdawał sobie sprawę z tego, że upływający czas mija bezpowrotnie. Ta świadomość powinna zmusić nas do tego, by każdą chwile naszego życia spędzać bardzo efektywnie i z pożytkiem. Za pogodny ale pochmurny dzionek. Miejmy nadzieję, że taki będzie do samego wieczora albo i lepszy. Patrząc na to co mówią meteorolodzy, to już dzisiejsza pogoda pokazuje co będzie nas czekało w najbliższych dniach.

Serdecznie witamy naszych czytelników środę 23 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 64 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 237 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 129 dni.

To doprawdy 64 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC. W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +19oC, w tej chwili wynosi około +17oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +20oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 747 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 53%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.48 zajdzie natomiast o godz. 19.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 1 minutę. Noc ma więc 9 godzin i 59 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 1 godzinę i 57 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Filip, Róża, Walerian, Laurenty, Apolinary, Piotr i Klaudiusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Być wpływowym to jak być damą – jeśli musisz mówić ludziom, że nią jesteś, to znaczy, że nią nie jesteś”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Chromy cierpliwy dalej zajdzie niż zdrowy leniwy”.

Mamy lekko pochmurny letni dzionek. W prognozach pogody widać, że w najbliższym okresie będzie taka właśnie pogoda, będziemy więc mogli spędzić ten czas wedle własnych potrzeb. Możemy nadal wakacyjnie odpoczywać, albo wręcz leniuchować, chociaż mamy świadomość tego, że wielu z nas pracuje i ten fakt będzie determinował zajęcia tych osób.. Pozostaje więc nam życzyć – miłego dnia!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej wakacyjnej środy.   Redakcja