poniedziałek , 18 Listopad 2019
Home » Aktualności » Zmierzamy w stronę kolejnego letniego weekendu.

Zmierzamy w stronę kolejnego letniego weekendu.

Szybkimi krokami kolejny tydzień lata zbliża się do końca. Pogoda jest jak każdy widzi. Nadeszło ochłodzenie, ale znaczących opadów deszczu jak nie było tak nie ma. W dniu wczorajszym deszcz padał, ale opady trwały bardzo krótko i były niemal śladowe. W kolejnych dniach pogoda ma się ustatkować, temperatura powoli będzie się stabilizowała w obszarze temperatur średnich. To cieszy bowiem już za 3 dni mamy przecież odpust w Magdalence na cmentarzu, a przed nami jest jeszcze mnóstwo przygotowań. Ten odpust ma szczególny wymiar, bowiem przeżywamy go ,,wspólnie” z naszymi zmarłymi. To piękna formuła, kultywujmy więc tą unikalną tradycję. A jak tam u Państwa upływają wakacje? Czy jesteście Państwo już po urlopie, w jego trakcie, czy też z niecierpliwością oczekujecie na jego nadejście? Jakby jednak nie było zalecamy, aby przez wakacje funkcjonować ,,na pół gwizdka”. Inaczej przecież nie można przy takiej letniej pogodzie. Czwartek rozpoczyna drugą dekadę miesiąca lipca, a zarazem należy do 4 tygodnia letniej kanikuły. Miłego wypoczynku życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 11 lipca br. – w 20 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 192 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 173 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 20 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +20oC, w tej chwili wynosi około +16oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +22oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 53%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.06, zaś zmierzch około godz.: 21.36.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.48 zajdzie natomiast o godz. 20.55 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 7 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest 8 godzin i 1 minutę dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 16 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 11 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 18 minut i 29 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 1 minutę i 36 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Benedykt, Cyprian, Kalina, Karina, Olga, Oliwer, Oliwier, Pelagia i Pius. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Trzeba głodu, by po okruch schylić się chleba”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Ciężka sakiewka czyni serce lekkomyślnym”.

Przyznają Państwo, że panujące ochłodzenie poprawia nasze samopoczucie, zaś odwrotnie wzrost temperatur jeszcze nie tak dawno nas przytłaczał i męczył. Kiedy jest ,,normalnie”, możemy funkcjonować również normalnie, a nasze organizmy nie są aż tak mocno obciążane.  Najważniejsze jednak jest to, by sytuacja pogodowa ustabilizowała się na znośnym poziomie. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie, a wtedy nasze codzienne życie stanie się łatwiejsze. Poza tym ziemia w dalszym ciągu jest ,,głodna” wody. Także umiarkowane opady są ze wszech miar pożądane. Tymczasem ich nie widać.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja