czwartek , 4 Czerwiec 2020
Home » Aktualności » Zmiana organizacji ruchu przy kolejce wąskotorowej w Rudach.

Zmiana organizacji ruchu przy kolejce wąskotorowej w Rudach.

Wraz z nadejściem wiosny, rudzka kolejka wąskotorowa uaktywniła po zimie swoją działalność. Do tego rudzkiego atrakcyjnego miejsca zjeżdża coraz więcej turystów. Taki stan rzeczy pociąga za sobą wiele utrudnień występujących w obrębie obiektu i na drogach dojazdowych. Tak doprawdy możliwość dojazdowa samochodem jest tylko jedna – od strony Centrum Rud poprzez ul. Szkolną i Dworcową. Taki stan rzeczy powoduje, że istniejące parkingi, ulice i pobocza tych dróg są mocno zastawione pojazdami turystów. Szczególnie uciążliwa sytuacja jest w pogodne soboty, niedziele i święta. A zwłaszcza w długie pogodne weekendy.

Brak miejsca do parkowania, to główny problem. Z nim natomiast wiąże się wielkie niebezpieczeństwo i niedogodności dla wszystkich którzy odwiedzają kolejkę, ale nade wszystko istnieją poważne problemy z dojazdem mieszkańców i gości do dzielnic Podbiała 1 i Podbiała 2. Bywają takie dni, że przejazd jest niemal całkowicie zablokowany. Taka sytuacja staje się krytyczna szczególnie w przypadku konieczności przejazdu pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.

Przejazd w minimalnym zakresie musi być zapewniony.

W sposób oczywisty koniecznym jest aby w rejonie kolejki docelowo powstały kolejne miejsca parkingowe.

Zanim jednak to się stanie w rejonie kolejki wąskotorowej stanął znak zakazu który uniemożliwia parkowanie i postój pojazdów na poboczu drogi wzdłuż terenu Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.   Aby uniknąć nieprzyjemności prosimy o przestrzeganie tego znaku drogowego. Już od zaraz, w soboty i niedziele będzie uruchomiony dodatkowy, oznakowany parking.

Policja będzie egzekwować znak z cała stanowczością.

Redakcja