niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Zimowe ferie już są. Będziemy wypoczywać.

Zimowe ferie już są. Będziemy wypoczywać.

ferieZa starych czasów wszystko było jasne – zimowe ferie przypadają w stałym terminie, każdy go znał i wszyscy uczniowie mieli je w tym samym czasie. Od kilku lat taka sytuacja się zmieniła. Zmiana polegała na tym, by termin ferii zimowych był różny dla poszczególnych województw. Głównym podawanym powodem była wola zmniejszenia feryjnego ,,tłoku” w górach, na stokach, w hotelach i we wszystkich tych miejscach gdzie dzieci, młodzież i dorośli przeżywali okres ferii.

Poza tym taka zmiana spowodowała, że sezon turystyczny rozłożył się bardziej równomiernie i trwał dłużej dla hotelarzy i właścicieli ośrodków turystycznych i całej bazy turystycznej.

Który z tych systemów był lepszy trudno jest jednoznacznie określić. Bo przecież najważniejsze jest to, by ferie spełniły pokładane w nich nadzieje. By tak się stało w okresie ich trwania powinna być biała zima, wtedy dopiero ferie można odpowiedzialnie nazwać feriami zimowymi.  Wtedy dopiero możliwe jest by wypocząć efektywnie i w sposób atrakcyjny na łonie natury. I to niekoniecznie wyjeżdżając na wypoczynek zorganizowany. Wiadomo przecież, że zarówno śnieg jak i mróz są gwarantem zarówno wypoczynku, jak również przedniej zabawy.

Ale jest jak jest, dlatego nasza redakcja informuje, że  Ferie na Śląsku rozpoczęły się więc 26 stycznia br. ( po zajęciach szkolnych ) a więc wczoraj!!! Teraz tylko musimy wznosić modły do Boga o prawdziwą ale łagodną zimę.          Redakcja