sobota , 23 Marzec 2019
Home » Aktualności » Zima trwa w najlepsze. Od niedzieli pogoda ma się jednak zmieniać z dnia na dzień.

Zima trwa w najlepsze. Od niedzieli pogoda ma się jednak zmieniać z dnia na dzień.

Od kilkunastu godzin przeżywamy kolejny weekend. Tym razem jest to już marcowy weekend. Mamy więc prawo oczekiwać, że jak na marzec wypada, pogoda powinna powoli zmierzać w kierunku standardów wiosennych. Tymczasem na dworze w ostatnich dniach panuje zimowa pogoda z bardzo silnym mrozem. Taka aura jest korzystna dla naszych organizmów, gorzej natomiast jest z ptactwem i zwierzętami na dworze. W sposób oczywisty silne mrozy są ,,zabójcze”  również dla osób samotnych, starszych i samotnych. O bezdomnych nawet nie wspominamy. W najbliższych dniach spodziewana jest jednak zmiana pogody. Nadchodzi ocieplenie. Zmienią się więc dość radykalnie warunki meteopatyczne. Na myśli mamy oczywiście nagłe i znaczny skok ciśnienia. Jest to niekorzystne zwłaszcza w zakresie chorób sercowych, oraz naszej psychiki. Zły wpływ takiej pogody ma zwłaszcza wpływ na osoby  starsze i schorowane. Miejmy jednak nadzieję, że wszystko co w tym zakresie nas czeka już za kilka dni będzie za nami a przed nami będzie już tylko piękna i stabilna wiosenna pogoda. Tymczasem mamy sobotę 3 marca ( 03.03.2018 r. ) a do końca roku pozostały 303 dni, możemy więc powiedzieć, że marzec obchodzi w dniu dzisiejszym swoje imieniny.  Niech i tak będzie. A na dworze mamy ekstremalny mróz – rzędu – 17oC. Możemy również już dziś zapowiedzieć, że w ten weekend szykuje nam się przełamanie pogody. Mimo wszystko miłego weekendowania życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 3 marca br. w 72 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 62 dniem roku, do jego końca pozostały więc  303 dni.

To już 72 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -17oC.  W trakcie dnia wyniesie około -5oC, w tej chwili wynosi  około -13oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -8oC. Od samego rana dzień jest bardzo mroźny ale pogodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 735 – 734 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 60%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.51, zaś zmierzch około godz.: 18.03.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.25 zajdzie natomiast o godz. 17.32 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 7 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godziny i 4 minuty. Widać więc, że dnia już znacznie przybywa!!!  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 3 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 16 minut, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 3 godziny i 3 minut, 54 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Samuel, Gerwin, Kinga, Maryna, Kunegunda, Tycjan i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet  kwiatów.

Motto dnia: ,,Ludzkość stale kroczy naprzód, ale człowiek pozostaje ten sam”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czasami w marcu zetnie wodę w garncu”.

Patrząc za okno nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić naszych czytelników do bycia w domu. Za oknem bowiem mamy silny mróz oraz po raz kolejny zalegający silny smog – rano przekroczenie norm sięgało około 400%!!!!!  Wychodzenie na dwór w terenach zurbanizowanych jest więc wielkim ryzykiem. Trzeba więc ,,uciekać” głęboko w las lub do parku. Tylko tam możemy bowiem liczyć na szczyptę czystego powietrza.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja