czwartek , 18 Październik 2018
Home » Aktualności » Zginął 200 m od swojego domu.

Zginął 200 m od swojego domu.

wypadekTaka wiadomość paraliżuje tego kto żyw! Wielu z nas ,,otarło” się o nią niemal osobiście stojąc w gigantycznym korku na drodze łączącej Rybnik z Rudami. Otóż w dniu wczorajszym po godz. 15:00 doszło do bardzo tragicznego wypadku na ulicy Rudzkiej w Rybniku DW 920 ), na wysokości miejscowości Chwałęcice. W zdarzeniu zginął mężczyzna, inni zostali poszkodowani. O tym zdarzeniu piszemy z kilku powodów. Po pierwsze – wypadek wydarzył się na drodze prowadzącej do Rud, tamtędy wielu z nas podróżuje na co dzień. Po drugie – każdy wypadek powinien być dla nas kolejną lekcją na przyszłość, tak by występowanie wypadków ograniczyć do minimum. Po trzecie – wypadek najtragiczniej dotknął naszego znajomego z Rybnika-Chwałęcic. Zginął na miejscu, a przecież jeszcze nie tak dawno w okresie świąt wielu z nas korzystało z możliwości zakupu u Niego pięknej świątecznej choinki.

Jak donoszą rybnickie media i policja – Nie żyje 1 osoba – około 50-letni kierowca Volkswagena Passata. Zginął bodajże 200 m od swojego domu. Wraz z zona wracał do domu. Niestety, tym razem podróż była za długa o 200 m.

Wypadek wydarzył się na ul. Rudzkiej, w dzielnicy Chwałęcice, na wysokości restauracji „Tarasowa”. W zdarzeniu doszło do mocnej kolizji samochodu osobowego z ciężarówką.

Policja wprowadziła objazdy – droga była zablokowana w obu kierunkach.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący samochodem dostawczym Iveco jadąc w kierunku Rybnika z niewyjaśnionych przyczyn zjechał przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym Passatem. Kierujący Iveco został zabrany do szpitala, pasażera samochodu osobowego również została hospitalizowana. Natomiast kierujący samochodem osobowym w wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci na miejsce wypadku wezwali prokuratora.

W trakcie działań ratunkowych kierowca Iveco ( rybniczanin ) został przez strażaków wyciągnięty z wraku samochodu przez przednią szybę. Był przytomny. Badanie na alkomacie nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu. Rutynowo zostanie mu jednak pobrana krew do badania pod kątem środków odurzających.

Zwracamy uwagę na aktualnie panujące trudne warunki pogodowe, drogowe, nasze zmęczenie i wiele innych okoliczności nie sprzyjających naszej koncentracji za kierownicą pojazdu. Bądźmy czujni i nade wszystko odpowiedzialni. Bardzo często bowiem w wypadku giną osoby Bogu Ducha winne. Śpieszmy się powoli!

Poniżej materiał wideo portalu www.rybnik.com z miejsca tragicznego zdarzenia: https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,uwaga-kierowcy-smiertelny-wypadek-na-rudzkiej-wideo,wia5-3266-35743.html

Redakcja