środa , 3 Czerwiec 2020
Home » Aktualności » ZDP przystąpiło do opracowania projektu na przebudowę drogi wojewódzkiej DW 425 Ruda Kozielska- Kuźnia Raciborska.

ZDP przystąpiło do opracowania projektu na przebudowę drogi wojewódzkiej DW 425 Ruda Kozielska- Kuźnia Raciborska.

Trwają przygotowania dokumentacji do remontu drogi wojewódzkiej DW 425 z Rudy Kozielskiej w kierunku Kuźni Raciborskiej ( na niewyremontowany odcinek ). 5 firm starało się o zlecenie na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 425 w miejscowości Kuźnia Raciborska w kierunku na Rudę Kozielską. Przetarg ogłosił Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Jest wiec szansa na to, że w przewidywalnym czasie możliwy będzie remont tej drogi.

Aż 3 oferty (Your Intevstment z Krakowa, A-Propol Gliwice, Integral Katowice) zostały odrzucone. Pozostałe złożyły Arteria Infrastruktura Drogowa z Nysy oraz konsorcjum Drog-Men z Rudy Śląskiej. Ono też wygrało z ceną 225 tys. zł brutto. Pełna nazwa zadania to “Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 425 w miejscowości Kuźnia Raciborska na odcinku od km 14+591 do km 16+491 tj. od skrzyżowania z ulicą Moniuszki (wraz ze skrzyżowaniem) w kierunku wschodnim na długości około 1900 m (do połączenia z odcinkiem wyremontowanym w 2016 roku)”. Dokumentacja ma być gotowa do 30 października.

Redakcja