wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Zbliżamy się do kolejnego weekendu i II niedzieli Adwentu.

Zbliżamy się do kolejnego weekendu i II niedzieli Adwentu.

Ani żeśmy się nie obejrzeli a tu już minął nam I tydzień adwentu i połówka II tygodnia. Tym samym w sposób naturalny do świąt jest coraz bliżej. Powoli każdy z nas powinien czynić przygotowania do zbliżających się świąt. Wiadomo przecież, że przed nami jest wiele obowiązków ? zakupy żywności, prezenty, sprzątanie i ostateczne przygotowywanie świąt. Dobrze byłoby by udało nam się z tymi pracami zdążyć na czas. Tak by nie trzeba się było śpieszyć. Powinno tak być zwłaszcza dlatego, że nie wiemy do końca jaka czeka nas w przeciągu kolejnych 2 tygodni pogoda. Poza tym, jeszcze przez około 2 tygodnie dzień będzie nam się skracał. To wszystko spowoduje, że nasza forma psychiczna i fizyczna może nie być doskonała. Ale potem będą już tylko święta i nowy rok AD 2017.

Tymczasem na dworze mamy lekkie ocieplenie i jest słonecznie. Podobno jest to jednak ,,cisza? przed kolejnym ochłodzeniem.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 8 grudnia br., w 76 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 342 dniem roku, do jego końca pozostały więc 23 dni.

To już doprawdy 76 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC. W trakcie dnia podniesie się do +3oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Dzień od samego rana jest bardzo pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 758 ? 754 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 77%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.33, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 11 minut. Noc ma więc 15 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejną 1 minutę krótszy. Jest on już o 7 godzin i 36 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Maria, Narcyza, Apollo i Boguwola. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli w grudniu często dmucha, to w marcu i kwietniu plucha?.

Za sobą mamy pierwszy tydzień Adwentu i połówkę drugiego. Przed nami kolejne 2 adwentowe niedziele i święta. Tym samym święta mamy za 2 tygodnie i jeszcze troszeczkę. Jest więc tak, że ani się nie obrócimy, a trzeba będzie nakrywać do wigilijnego stołu. Coraz bardziej więc musimy nasze myśli i działania kierować w tą stronę. Święta będą piękne, pod warunkiem jednak, że nie będziemy do nich przystępować w pośpiechu i potwornym zmęczeniu. Nie dajecie Państwo wiary? ? to spróbujcie. Tak też można. A może trzeba!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja