poniedziałek , 25 Marzec 2019
Home » Aktualności » Zbliżający się weekend będzie na pewno chłodny.

Zbliżający się weekend będzie na pewno chłodny.

jaka pogodaZa porannym oknem mamy pochmurny poranek, temperatura po rannym przymrozku jest jednak na plusie. Ani żeśmy się nie obejrzeli a tutaj mamy już drugą część tygodnia. I znowu mamy o 1 dzionek bliżej kalendarzowej wiosny. Bardzo wyraźnie widać już, że oto nadchodzą ,,lepsze” dni. Dzień jest już dosyć długi. Z rana przejaśnia się już przed godziną 6.00 a dzionek trwa niemal do 18.30, bo wtedy właśnie zapada noc. Wszystko to powoduje, że dzień jest już dosyć długi – stanowi to już niemal 4 godziny w stosunku do najkrótszego dnia w roku. A będzie jeszcze lepiej. To wszystko musi nas cieszyć, bowiem zmienia układ naszych dziennych zajęć w sposób diametralny. Chciałoby się powiedzieć, że coraz więcej czasu będziemy spędzać na dworze, na ,,świeżym” powietrzu i rozgrzanym słoneczku. Wiemy jednak, że w najbliższych dniach tak nie będzie. A żyć trzeba dalej. Tak, czy inaczej do wiosny pozostało nam już raptem 5 dni.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 15 marca br. w 84 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 74 dniem roku, do jego końca pozostało więc 291 dni.

To już 84 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC. W trakcie dnia wyniesie około +8oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Od samego rana dzień jest w pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 61%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.25, zaś zmierzch około godz.: 18.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.59 zajdzie natomiast o godz. 17.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 52 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 8 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godziny i 49 minut. Widać więc, że dnia już znacznie przybywa!!! Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 15 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godzin, 35 minut, 18 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 3 godziny i 49 minut, 13 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Klemens, Ludwika, Longina, Longin, Gościmir i Krzysztof. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Bądź takim, abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jak po Benedykcie ciepło, to i w lecie będzie piekło”.

Podstawowym zajęciem wielu osób jest praca zawodowa bądź też szkoła, a dla maluchów przedszkole. Dobrze jednak byłoby gdybyśmy wygospodarowali trochę czasu by dłużej pobyć na dworze. Może dopomoże nam w tym sytuacja w naszych ogródkach, ogrodach i na podwórkach, gdzie po zimie czeka na nas wiele pracy. Może ta konieczność ,,wywabi” nas na dwór. Wtedy uda nam się połączyć przyjemne z pożytecznym. Zapraszamy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja