sobota , 23 Marzec 2019
Home » Aktualności » Zbliża się ostatni tegoroczny wiosenny weekend.

Zbliża się ostatni tegoroczny wiosenny weekend.

udany czwartekWitamy naszych czytelników u progu kolejnego dnia. Na całkiem nieodległym horyzoncie widać już kolejny 2-dniowy weekend. Tym razem nie jest to normalny weekend, jest bowiem ostatnim wiosennym weekendem w tym roku. A więc, kilka dni po nim przyjdzie nam witać Lato. Ależ ten czas przemyka a dni mijają jeden po drugim niczym błyskawica. Dzisiejszy dzień od samego rana jest raczej chłodny i zachmurzony. Temperatura spadła do wymiaru bardzo znośnego. I tak właśnie ma być już do samego lata. Pogoda jest dla każdego z nas bardzo ważna. Głównie chodzi by nie popadała ona w skrajności. Tak byśmy mogli mieć czas na wszystko – na pracę, ale i na wypoczynek. Wszystko po to, by w sposób znaczący zregenerować siły przed zbliżającym się latem. Pamiętajmy również o kolejnym fakcie – mianowicie o zbliżających się wakacjach. Lada co nastaną.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 14 czerwca br. w 86 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 164 dniem roku, do jego końca pozostały więc  201 dni.

I wreszcie mamy 86 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +13oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +20oC, w tej chwili wynosi  około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +21oC. Od samego rana dzień jest pogodny, z lekkim zachmurzeniem. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 66%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.50, zaś zmierzch około godz.: 21.36.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.35 zajdzie natomiast o godz. 20.58 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 23 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 37 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 21 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 14 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 minut, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin i 21 minut, 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eliza, Justyn, Ryszard i Walerian.  Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Prawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Grzmot w czerwcu głosi, że dużo zboża nosi”.

Już jutro rozpoczniemy kolejny weekend – ostatni wiosenny weekend. Pamiętajmy, że w trakcie weekendowych dni powinniśmy nie tylko pracować w swoich domach, na posesjach i ogrodach. Przecież w tym okresie mamy zregenerować siły przed kolejnymi wyzwaniami czekającego nas od nowego tygodnia. Na całe szczęście w weekendowych dniach mamy niedzielę, dlatego właśnie zachęcamy naszych czytelników do tego, by czas dzielić równomiernie na wszelkie prace domowe, ale nade wszystko wypoczynek, czy też aktywną rekreację.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.    Redakcja