czwartek , 4 Czerwiec 2020
Home » Aktualności » XII Nocna Młodzieżowa Pielgrzymka z Gliwic do Rud dotarła przed oblicze rudzkiej Pokornej.

XII Nocna Młodzieżowa Pielgrzymka z Gliwic do Rud dotarła przed oblicze rudzkiej Pokornej.

„Wy jesteście światłem świata” – pod takim hasłem odbyła się wydarzenie. Mianowicie, w nocy z 21/22 września br. odbyła się XII Nocna Młodzieżowa Pielgrzymka z Gliwic do Rud, do MB Pokornej. Organizatorzy zaprosili do udziału młodzież szkolną, studiującą, a także pracującą. Zaproszenie skierowano do wzięcia udziału i wspólnej modlitwy. Pielgrzymi noc spędzili na trasie pielgrzymowania, sobotni poranek na modlitwie w rudzkim Sanktuarium.

W zaproszeniu organizatorzy pisali:

Noc może przerażać. Nie wiem dokąd iść, gubię orientację. To, czego potrzebuję, to światło. Jezus, mówiąc do uczniów: „Wy jesteście światłem świata”, chce dodać mi odwagi i zaprosić do wspólnego przejścia przez sprawy, których najbardziej się boję.  Ty też masz okazję do tego by poczuć spokój i obecność Pana Boga. On chce oświetlić Ci drogę. Wystarczy, że na to pozwolisz. Daj się zaprosić i wyrusz razem z innymi do Matki Bożej Pokornej w Rudach. Kiedy? W nocy z 21 na 22 września 2018 r.

*** ,,Wy jesteście światłem świata Mt 5,14”:

– godz. 21.00 – 23.30 czynna będzie recepcja w Centrum Edukacyjnym Jana Pawła II,

– godz. 22.00 koncert „Jakubowy dar” Gabrieli Blachy w Centrum Edukacyjnym JP II,

– godz. 23.00 nabożeństwo w Katedrze gliwickiej,

– godz. 00.00 wymarsz z gliwickiej Katedry,

– godz. 9.00 msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach; po błogosławieństwie zawierzenie młodzieży MB Pokornej,

– godz. 10.15 odjazd autokarów do Gliwic i Zabrza.

Redakcja