wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Zapraszamy na wernisaż wystawy Grzegorza Tomasiaka do rybnickiej Galerii Sztuki.

Zapraszamy na wernisaż wystawy Grzegorza Tomasiaka do rybnickiej Galerii Sztuki.

plakat-a3Zapraszamy na kolejną wystawę autorstwa Grzegorza Tomasiaka mieszkańca Rud. Tym razem wystawa odbędzie się w Galerii Sztuki w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Tytuł wystawy: ?Wokół malarstwa tablicowego?. Wernisaż wystawy będzie miał miejsce w czwartek, 8 grudnia 2016 r., godz. 18:00. Wystawa potrwa od 08.12.2016 r. ? 08.01.2017 r. Serdecznie zapraszamy.

Niniejsza ekspozycja w Teatrze Ziemi Rybnickiej jest kolejną próbą przedstawienia prac w tematyce malarstwa tablicowego. Na wystawie zaprezentowane są ikony w alfanumerycznym, dwuwymiarowym, matrycowym kodzie kreskowym ? modularnym i stałowymiarowym, będącym czynnikiem sfery w wymiarze perspektywy w malarstwie tablicowym. Połowa lub całość ikony jest zapisana w sposób odbiegający od tradycyjnej konwencji ikonicznej. Kulminacyjny moment przedstawiający wybraną scenę jest zasłonięty kodem ukazującym, na pierwszy rzut oka, niezrozumiały układ kwadratów. Połączone ze sobą kwadraty kryją w sobie zapisaną informację…

*** Grzegorz Tomasiak (1986)

Doktorant Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym w Cieszynie. Zajmuje się pisaniem ikon, malarstwem, grafiką, projektowaniem graficznym i fotografią cyfrową. Od 2012 roku zajmuje się pisaniem ikon w układzie kodu QR. Jest to alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy kod kreskowy ? modularny i stałowymiarowy, będący wg autora czynnikiem wymiaru perspektywy w malarstwie tablicowym.

*** Portfolio:

www.grzegorztomasiak.eu

facebook.com/tomasiak.art

twitter.com/tomasiak_art

instagram.com/tomasiak.art

spot: https://www.youtube.com/watch?v=DHlQsYgbogk

Raz jeszcze zapraszamy do odwiedzenia rybnickiej Galerii Sztuki.     Redakcja

plakat-a3