środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » BYŁO: Za nami piękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru im. J. Rogera.

BYŁO: Za nami piękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru im. J. Rogera.

Piękne i refleksyjne chwile dane nam było przeżyć minionej niedzieli w trakcie koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru im. Juliusza Rogera. Z całą pewnością nikt ze słuchaczy nie poczuł się zawiedziony. No może tylko dlatego, że ze względu na brak czasu ( zbliżała się godzina rozpoczęcia mszy św.  ) słuchacze musieli ,,obyć się” bez bisu. Chórowi gratulujemy formy i dziękujemy za ujmujące chwile spędzone w rudzkiej świątyni.

*** Zdjęcia z występu: http://kuzniaraciborska.pl/index.php/archiwum-wiadomosci/1737-koncert-choru-im-juliusza-rogera

…………………………………………………….

*** Zapowiedź koncertu:

Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru im. Juliusza Rogera z Rud. Koncert odbędzie się w Święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia (niedziela) o godz. 15.15 w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudach. Chórem dyryguje Pani Marii Wiechoczek.

Informacja o chórze:

Po wojnie w roku 1945 swoją działalność rozpoczęło “Towarzystwo Śpiewu Chopin”. W 1956 r. decyzją Ministerstwa Kultury i Sztuki nadano zespołowi jako jedynemu w kraju imię Juliusza Rogera. Od 1980 r. chór działa pod patronatem MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. Od 2010 r. chór stał się oficjalnie chórem działającym przy Bazylice w Rudach. Chór im. Juliusza Rogera z Rud został odznaczony m.in. Złotą Odznaką Honorową z Wieńcem Laurowym Zarządu Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr. (dn. 23.11.2013 r.) Obecnie chórem dyryguje Pani Maria Wiechoczek.

Redakcja