sobota , 8 Sierpień 2020
Home » Aktualności » DZISIAJ: Mamy IV niedzielę Adwentu – zapraszamy na Jarmark Adwentowy AD 2019 do rudzkiego Opactwa. Zdjęcia z I niedzieli Adwentu.

DZISIAJ: Mamy IV niedzielę Adwentu – zapraszamy na Jarmark Adwentowy AD 2019 do rudzkiego Opactwa. Zdjęcia z I niedzieli Adwentu.

Adwent to czas radosnego oczekiwania. Jedną ze wspaniałych tradycji tego okresu jest jarmark adwentowy. Atmosfera jarmarku niewątpliwie stwarza możliwość spędzenia czasu z rodziną, wszystko odwołuje się do atmosfery świąt, towarzyszy temu ciepło, światło, braterstwo, poczucie wspólnoty. Jest niewątpliwie atrakcyjną formą podkreślenia czasu oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Celem Rudzkiego Jarmarku jest zachowanie tradycji kulturowych związanych z okresem Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia oraz promocja atrakcji spotykanych na wsi teraz i dawniej, produktów rolnictwa ekologicznego i potraw tradycyjnych.*** Zdjęcia z I niedzieli Adwentu AD 2019: https://gliwice.gosc.pl/gal/pokaz/6017310.Jarmark-Adwentowy-w-Starym-Opactwie/5#gt

W ramach Rudzkiego Jarmarku Adwentowego odbędą się kiermasze produktów pochodzących z gospodarstw ekologicznych, produktów regionalnych i lokalnych, wyrobów rękodzieła ludowego i artystycznego, ozdób świątecznych.

Terminy jarmarków:

*** 1 grudnia 2019 r. ( I Niedziela Adwentu ),

*** 8 grudnia 2019 r. ( II Niedziela Adwentu ),

*** 15 grudnia 2019 r. ( III Niedziela Adwentu ),

*** 22 grudnia 2019 r. ( IV Niedziela Adwentu ).

Otwarcie o godz. 10:00 do 17:00.

Redakcja