piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Zapraszamy do odwiedzin piwnic u ks. Jana

Zapraszamy do odwiedzin piwnic u ks. Jana

jarmark_swiatecznyOgromną i nieustanną popularnością cieszy się przedświąteczny kiermasz w starym opactwie cystersów w Rudach. Dyrektor kompleksu, ksiądz Jan Rosiek, co roku z grupą wolontariuszy i przyjaciół w każdą niedzielę adwentu organizuje przedświąteczny jarmark, na którym prócz wszelkiej maści frykasów, grzańca, kawy i herbaty kupić można stroiki, szopki, ozdoby świąteczne a nawet płyty z kolędami.

Przy okazji można też zwiedzić część pomieszczeń odrestaurowanego kompleksu i pospacerować malowniczymi ścieżkami książęcego parku urządzonego w stylu angielskim. Naprawdę trudno wyobrazić sobie adwent bez odwiedzin średniowiecznych piwnic księdza Jana.

Ostatnia ku temu okazja w tym roku pojawi się dzisiaj tj. w  niedzielę 20 grudnia. Potem, na kolejną trzeba będzie poczekać calusieńki rok. Tak, wiadomo, że kiermaszów i świątecznych jarmarków wokół jest mnóstwo. Ale grzaniec w rudzkim opactwie smakuje wyjątkowo i nie tylko dlatego, że wyjątkowe jest to miejsce. Jego receptury ksiądz Jan strzeże pilniej niż dawni gospodarze opactwa przepisów na swoje mikstury, nalewki i miody. Osobiście dodaje składniki krojąc cytryny, pomarańcze i coś tam jeszcze. No właśnie, pytanie tylko, co?       Redakcja