czwartek , 4 Czerwiec 2020
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Czy grzybiarz roku 2018 Ziemi Raciborskiej w ręku będzie miał więcej grzybów, czy też …… śmieci? Zawody trwają.

Czy grzybiarz roku 2018 Ziemi Raciborskiej w ręku będzie miał więcej grzybów, czy też …… śmieci? Zawody trwają.

Raciborski OSiR zaprosił na dzisiaj do rywalizacji o tytuł najlepszego grzybiarza Ziemi Raciborskiej. Grzybobranie zaplanowano w rudzkich lasach. Wszyscy chętni do podjęcia rywalizacji zostali proszeni o zarezerwowanie sobie terminu i wielkie modły o deszcz, tak by grzyby sypnęły. Po ostatnim ochłodzeniu w naszych lasach grzybów jest bowiem jak na lekarstwo. W ostatnim okresie w zakresie grzybów w lesie – coś drgnęło. Tym razem jednak o efekty grzybo-zbierania możemy być spokojni. Grzybiarze po akcji z całą pewnością nie powrócą z lasu z pustymi rękami. Dlaczego? To proste – oprócz grzybów grzybiarze zbierać będą napotkane w lesie śmieci. Może jednak w zakresie grzybów się coś zmieni wszakże do zawodów pozostało jeszcze ponad 10 dni.

OSiR Racibórz, Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach, Gminny Ośrodek Turystyki i Promocji w Rudach oraz Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, Lasy Państwowe i CKZIU nr 1 w Raciborzu serdecznie zapraszają na kultową już przygodę grzybiarską do Rud.

Tym razem uczestnicy oprócz zbierania grzybów będą “extra eko”, gdyż każdy zawodnik zostanie wyposażony w plastikowy worek, do którego będzie zbierał napotkane na swojej leśnej drodze śmieci – dla najlepszego “recyklera” będzie czekała extra nagroda. Impreza zakończy się posiłkiem regeneracyjnym.

Termin: 07.10.2018 r. (niedziela).

Start: 8:00 (Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej w Rudach).

Wstęp wolny.

Zapisy poprzez SMS – 693-368-377 Tomasz Bieliński.

Redakcja