poniedziałek , 25 Marzec 2019
Home » Aktualności » Zagrają z zajączkiem na boisku.

Zagrają z zajączkiem na boisku.

Wielką Sobotę czyli już dzisiaj o godz. 13.00 swoje kolejne spotkanie w A-klasowych zmaganiach rozegrają seniorzy LKS ,,BUK” Rudy. Przeciwnikiem rudzkiego zespołu będzie drużyna KS Kornowac, która w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Aktualnie nasz dzisiejszy rywal zajmuje 3 miejsce w tabeli. W pierwszej wiosennej kolejce bez problemu poradził sobie z drużyną LKS Chałupki wygrywając 4:0, tak więc można śmiało stwierdzić, że forma z rundy jesiennej pozostała, a być może nawet się poprawiła. Podopiecznych Beniamina Miery czeka więc bardzo trudne zadanie. Tak jak nie raz już zdążyliśmy się przekonać, nie zawsze ligowa tabela odwzorowuje możliwości danego zespołu, a wszystko zależy od dyspozycji meczowych w dniu spotkania. Czekajmy więc na dzisiejszy pojedynek naszego zespołu z nadzieją.  Wierzymy, że nasi seniorzy są w stanie zrobić w sobotnie popołudnie nam wszystkim bardzo miłą niespodziankę i zarazem wymarzony przez nas prezent na Święta w postaci zwycięstwa! OBY.

W dniu dzisiejszy zagrają również nasze zespoły z B-klasy rozgrywek. Pamiętamy, że w tych rozgrywkach uczestniczy kuźniańska Stal, LKS Jankowice i Koziołki. Przy czym 2 pierwsze wymienione drużyny rozegrają dzisiaj mecz derbowy.

 

^^^ Klasa ,,A”:

Wielka Sobota, 31.03.2018 r., godz. 13.00

*** LKS ,,BUK” Rudy – LKS Kornowac

Rudzki ,,BUK” plasuje się po dotychczas rozegranych meczach na miejscu 11. W pierwszym wiosennym-wyjazdowym meczu BUK uległ znowu ,,pechowo” w doliczonym czasie gry drużynie ze Studziennej. Apetyt rudzkiej drużyny na pierwsze wiosenne punkty nie został więc zaspokojony. Dzisiejszy mecz staje się więc doskonała okazją, by osiągnąć ten cel. Będzie o to trudno, ale przecież nasza ,,sborna” ma swój charakter. Wystarczy tylko i aż zachować na boisku koncentrację do końca meczu i jeszcze trochę, by …. . By móc gromadzić kolejne ligowe punkty.

Zespół gości ma na swym koncie 31 punktów i plasuje się na miejscu III. Do lidera z Gorzyc traci 5 oczek, natomiast do zajmującego II miejsce zespołu Studziennej 3. W meczu, w którym przeciwnikiem będzie rudzki BUK to właśnie gracze Kornowaca będą faworytami. Ale, piłka jest okrągła a bramki dwie. Gospodarze mimo zajmowanie dość odległej pozycji na pewno nie przejdą obok tego meczu obojętnie. Będą walczyć, lecz czy to wystarczy na o wiele wyżej notowanego rywala, okaże się dzisiaj wczesnym popołudniem.

Wynik z jesieni: 4:0 dla Kornowaca

 

^^^ Klasa ,,B”:

Sobota, 31.03.2018 godz. 13:00

*** LKS Ruda Kozielska – LKS Odra Nieboczowy

7 punktów, dokładnie o tyle ekipa nieboczowskiej Odry wyprzedza swego najbliższego przeciwnika, czyli LKS Rudę Kozielską. Poprzednia kolejka, czyli kolejka inaugurująca rundę wiosenną sezonu 2017/2018 zakończyła się zdecydowanie lepiej dla zespołu Andrzej Wodeckiego. Odra pokonała 5:0 zespół Strzelca Rzuchów. Teraz jej przeciwnikiem także nie będzie rywal z najwyższej półki. Czy to oznacza kolejne zwycięstwo zespołu Nieboczowa? Przekonamy się o tym już jutro. Z drugiej zaś strony Koziołki są znane z tego, że lubią sprawiać niespodziankę. Poza tym specjalnością tej drużyny jest umiejętność wygrywania ze zdecydowanym faworytem.

Wynik z jesieni: 0:0

 

*** LKS Jankowice – KS Stal Kuźnia Raciborska

To są kolejne derby gminy Kuźnia Raciborska w tej klasie rozgrywek. Na boisku w Jankowicach zmierzą się zespoły z dwóch przeciwnych biegunów B-klasy. Kuźnia jest wiceliderem, ma na swym koncie 37 punktów i jak na razie udanie walczy o powrót do ,,A” kasy. Niestety, Jankowice zamykają tabelę tej klasy rozgrywkowej. Mają na swym koncie ledwo 10 punktów. W poprzedniej kolejce zespół Kuźni pewnie pokonał LKS Pawłów, natomiast Jankowice uległy liderowi. Matematyczny i zdrowo-rozsądkowy faworyt może być więc tylko jeden – Stal. Będzie to jednak spotkania derbowe, a te jak powszechnie wiadomo zwykły rządzić się swymi własnymi prawami. Czy podziała to na korzyść Jankowic? O tym przekonamy się już dzisiaj. Może zespół z Jankowic przypomni sobie dzisiaj czasy kiedy w cuglach odprawiał kuźniańska Stal do domu z bagażem ,,minus” 3 punktów. Miejmy nadzieję, że ten mecz będzie bardzo emocjonujący i rozegrany zostanie w koleżeńskiej, świątecznej atmosferze. W przeszłości bowiem różnie bywało.

Wynik z jesieni: 2:1 dla Kuźni Raciborskiej.

Redakcja